Brytyjskie banki rezygnują z klientów kryptowalutowych

4 kwietnia 2023

Firmy kryptograficzne mają trudności z dostępem do usług bankowych w Wielkiej Brytanii. Kilka banków, które nadal współpracują z firmami kryptograficznymi, prosi o więcej dokumentacji i informacji o tym, jak monitorują one transakcje swoich klientów.

Wyzwaniem dla brytyjskich banków jest odrzucanie wniosków, zamrażanie kont i przytłaczająca ilość dokumentów. Firmy kryptowalutowe złożyły nawet skargę do rządu premiera Rishi Sunaka, ponieważ sytuacja pogorszyła się w ostatnich tygodniach. Posunięcie to idzie w przeciwnym kierunku niż plany Sunaka, aby nadać priorytet zakłóceniom technologii finansowych i uczynić Wielką Brytanię globalnym centrum kryptowalut.

– Reakcja banków w Wielkiej Brytanii była ostrzejsza niż w Unii Europejskiej – mówi Tom Duff-Gordon, wiceprezes ds. polityki międzynarodowej w Coinbase. Jego zdaniem starania UE zmierzające do ustanowienia ram dla aktywów cyfrowych sprawiają, że banki są bardziej otwarte na firmy kryptograficzne w innych krajach. Europejska komisja parlamentarna przyjęła przepisy dotyczące rynków aktywów kryptograficznych (MiCA) w październiku 2022 r., prawie dwa lata po ich pierwszym wprowadzeniu we wrześniu 2020 r. 

Jak wynika z danych PitchBook, do tej pory w 2023 r. inwestycje kapitału podwyższonego ryzyka w spółki zajmujące się aktywami cyfrowymi spadły w Wielkiej Brytanii o 94% do 55 mln dolarów, podczas gdy w innych krajach europejskich wzrost wyniósł 31%. Firmy kryptograficzne zwracają się do dostawców usług płatniczych, takich jak BCB Payments i Stripe, aby utrzymać działalność biznesową w Wielkiej Brytanii. Wcześniej w marcu 2023 r. HSBC Holdings i Nationwide Building Society zakazały zakupów kryptowalut za pomocą kart kredytowych dla klientów detalicznych, dołączając do rosnącej listy banków w kraju, aby zaostrzyć ograniczenia dotyczące aktywów cyfrowych.

Również w marcu samoregulacyjne stowarzyszenie handlowe CryptoUK zaproponowało utworzenie „białej listy” zarejestrowanych firm w kraju, aby zająć się bankami ograniczającymi lub zakazującymi transakcji z firmami kryptograficznymi. „Wiele głównych banków w Wielkiej Brytanii wprowadziło teraz zakazy lub ograniczenia i obawiamy się, że inne banki i dostawcy usług płatniczych mogą wkrótce pójść w ich ślady. Uważamy, że działania rządu są teraz uzasadnione”  – wyjaśnili przedstawiciele CryptoUK.

Podobnie jak w Stanach Zjednoczonych, władze w Wielkiej Brytanii zaostrzają przepisy dotyczące firm kryptograficznych.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0