KeepKey | Król designu – recenzja portfela bitcoin

KeepKey to bardzo dobry wybór

Bezpieczeństwo i nowoczesny design

KeepKey to młody portfel, który już zaskarbił sobie rzesze fanów na całym świecie. Zanim zdecydujesz się na zakup, przeczytaj recenzję. Zapraszam serdecznie.

[wpsm_inline_list]

[/wpsm_inline_list]


Wstęp

KeepKey to wyjątkowy zewnętrzny portfel sprzętowy. Zastosowano w nim nowoczesne środki bezpieczeństwa, aby zapobiec zarówno wirtualnej, jak i fizycznej kradzieży Twoich kryptowalut. Aktualnie producent obniżył cenę – może zatem jest to doskonała okazja, aby wypróbować właśnie ten portfel? Z tej recenzji dowiesz się, czym jest KeepKey oraz jak działa. Mam nadzieję, że znajdziesz tutaj odpowiedzi na najważniejsze pytania, które moga nurtować Ciebie, zanim zdecydujesz się na zakup. Nie przedłużając zatem, zapraszam do zapoznania się z poradnikiem.

portfel sprzętowy keepkey 3

Co to jest KeepKey?

To bezpieczny hardware wallet, dzięki któremu będziesz mieć dostęp do wielu kryptowalut, które aktualnie królują na giełdach. Już od 2015 roku ten własnie portfel sprzętowy sprawdza sie, w opinii społeczności Bitcoin, jako wysoko zaawansowany technologicznie. Niewątpliwie jest aktualnie jednym z najbardziej bezpiecznych rozwiązań chroniących Twoje kryptowaluty, który można kupić przez Internet.

KeepKey jest portfelem sprzętowym w technologii HD (Hierarchial Deterministic), co sprawia, że możesz traktować go jako specjalny mini-komputer, który ma za zadanie przechowywać Twoje klucze prywatne i dbać o ich bezpieczeństwo.

Urządzenie integruje się z oprogramowaniem samego portfela na Twoim komputerze poprzez przejęcie kontroli nad tworzeniem kluczy prywatnych, jak również ich przechowywaniem i podpisywaniem transakcji.

Do czego służy KeepKey?

Jako portfel klasy HD,  KeepKey umożliwia Tobie generowanie i bezpieczne przechowywanie nielimitowanej ilości kluczy prywatnych. Klucz prywatny to specjalny ciąg znaków przypisany do Twojego portfela, dzięki któremu bedziesz mógł uzyskać dostęp do kryptowalut w Twoim portfelu.

Oprócz Bitcoina, portfel umożliwia przechowywanie i przeprowadzanie transakcji kryptowalut takich jak Ethereum, Litecoin, Dash, Dogecoin, czy Namecoin. Jest zatem idealnym wyborem, jeżeli chcesz przechowywać wiele różnych wirtualnych monet lub po prostu powoli budować swoje kryptowalutowe portfolio.

Jak działa KeepKey?

Jak przesłać moje kryptowaluty na KeepKey?

Aby zacząć korzystać z portfela, wystarczy pobrać ze strony producenta dwie aplikacje pod przeglądarkę Chrome. Jedna z tych aplikacji odpowiada za generowanie protfela a druga za utrzymywanie połączenia z portfelem przez Chrome.

Po instalacji, tworzymy konto i wybieramy, którą kryptowalutę chcemy dodać do portfela lub wymienić na inną. Dzięki temu możesz deponowac w portfelu kryptowaluty i wymieniać je między sobą – jedną na drugą (przykłądowo, możesz „przelać” swoje Bitcoiny z konta bitcoin na konto Ethereum itd.).

Jak przeprowadzane są transakcje?

KeepKey nie ma wpływu na proces wysyłania i otrzymywania płatności. Wszystko odbywa się poprez seić dedykowana konkretnej kryptowalucie (vlockchain). Jedyną róznic jest to, że klucze prywatne nie są przechowywane na Twoim komputerze, dzięki czemu jesteś chroniony przed nieautoryzowanym uzyciem kluczy do podpisania transakcji.

Zamiast tego, wszystkie transakcje muszą przejść przez interfejs KeepKey, aby mogły zostać podpisane kluczem prywatnym. W chwili, kiedy urządzenie odbierze Twoje zlecenie transakcji, uzytkownicy sieci są informowani o jej zainicjowaniu i proszeni o potwierdzenie. Kiedy transakcja zostanie potwierdzona przez sieć zostaje podpisana i przekazana do aplikacji KeepKey. Teraz może dopiero zostać oficjalnie rozgłoszona w sieci (np. bitcoin, Ethereum itd.).

Jak już wspominałem, nie musisz instalować żadnych specjalnych sterowników. Aby używać portfela KeepKey, wystarczy zainstalować oprogramowanie zes trony producenta. Będzie sz musiał także skorzystać z przeglądarki Chrome.

Czy KeepKey jest bezpieczny?


KeepKey uważany jest za jeden z najbardziej bezpiecznych portfeli sprzętowych na rynku z kilku powodów:

 • Twoje klucze prywatne przechowywane są offline w portfelu. Nigdy nie opuszczają urządzenia.
 • Jesteś zabezpieczony kodem PIN, który zabezpiecza przed nieautoryzowanym dostepem do Twojego konta i inicjowania transakcji z zewnątrz.
 • Rесоvеrу  Sеntеnсе – to dodatkowe zabezpieczenie w postaci zdania, składajacego się z dwunastu słów, które generowane jest jednorazowo podczas instalacji portfela KeepKey. Koniecznie je zapisz – recovery sentence słuzy do odzyskiwania kluczy prywatnych na wypadek zgubienia lub kradzieży Twojego portfela.
 • Pаѕѕрhrаѕе: możesz dodać jedno wyrane prez siebie słowo do recovery sentence. KeepKey nie zaleca stosowania tego rozwiązania, dopóki nie zapoznasz się dokładnie z ewentualnymi następstwami.


Kompatybilność portfela

Portfel jest kompatybilny z wiekszością systemów operacyjnych (Windows, Linux, Android) i współdziała z komputerami klasy PC i Mac. Współpracuje również z portfelami online: Electrum, MultiBit i Mycelium.

Zalety i wady


Zalety:
 • znakomite standardy bezpieczeństwa, dzięki którym Twoje klucze prywatne są bezpieczne przed kradzeżą lub działaniem wirusów
 • zapewnia te same opcje bezpieczeństwa, co TREZOR
 • atrakcyjny wygląd wyświetlacza OLED i jego profesjonalne wykonanie przyciąga uwagę. Korzystanie z niego daje większy komfort, niż w przypadku innych portfeli tego typu
 • daje dostęp do większości kryptowalut wiodących aktualnie na rynku
 • ma nową, dobrą cenę adekwatną do oferowanej jakości i bezpieczeństwa

Wady:
 • brak dostępu użytkownika do portfela sieciowego wymusza na nim zainstalowanie np. Electrum, czy MultiBit, aby mozliwe było korzystanie z aplikacji portfela
 • jest większy od Ledger oraz Trezor
 • instalacja jest inicjalizowana natychmiast przy pierwszym połaczeniu z komputerem, ale niemozliwe jest zapisanie postepów instalacjiGdzie możesz kupić KeepKey?

Zakupu możesz dokonać bezposrednio na stronie KeepKey, jak rownież przez Amazon. To dwa oficjalne, zalecane przez producenta miejsca sprzedaży. Dla swojego bezpieczeństwa, unikaj kupna tego portfela przez jakiekolwiek inne kanały.

Podsumowanie

Jestem przekonany, że po przeczytaniu mojego poradnika jesteś gotowy, aby wziąć pod uwagę zakup KeepKey. Aby to zrobić, przejdź na stronę producenta i złóż zamówienie. W przeciągu kilku dni odbierzesz swój portfel. Wszystko, co musisz zrobić, aby rozpocząć przygodę z KeepKey to włączyć komputer i przygotować pod ręką długopis, aby zapisać swoje recovery sentence.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Your total score

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
 • Total (0)
Compare
0