Darmowe Bitcoiny | Krany Bitcoin i nie tylko

Z tego tekstu dowiesz się, co to są krany Bitcoin, jak możesz z nich korzystać oraz w jaki sposób możesz zdobyć darmowe Bitcoiny.

Bitcoin to najstarsza i największa kryptowaluta pod względem marketcap na świecie. Wszystko, co aktualnie dzieje się wokół Bitcoina w żadnym wypadku nie daje oznak słabnącego zainteresowania ze strony ludzi. Jako forma cyfrowej waluty, Bitcoin został zaprezentowany światu po raz pierwszy w 2009 roku. Do dziś dnia jest najbardziej znana i najchętniej wymienialną kryptowalutą.

Jeżeli jeszcze nie wiesz, co to jest Bitcoin i jak działa – możesz nadrobić zaległości tutaj. A teraz do rzeczy.

Krany Bitcoin – co to takiego?

Wiele osób nie wie o istnieniu tak zwanych kranów Bitcoin, bądź generalnie rzecz ujmując – kranów kryptowalut. Czym zatem one są i dlaczego ich popularność rośnie w tak zawrotnym tempie? To tylko niektóre z pytań, na które postaram się odpowiedzieć.

Ujmując rzecz najprościej – krany Bitcoin to strony internetowe lub aplikacje, które działają jako system nagród dla tych użytkowników, którzy wykonają konkretne zadania na danej stronie internetowej lub w aplikacji. W zamian za wykonanie zadań i zwykle po uwiarygodnieniu, że nie jest się botem 🙂 (mechanizm captcha), użytkownicy wynagradzani są porcją Satoshi, który, jeżeli jeszcze tego nie wiesz, jest najmniejszą częścią Bitcoina (BTC):

1 Satoshi = 0.00000001 ฿
10 Satoshi = 0.00000010 ฿
100 Satoshi = 0.00000100 ฿ = 1 Bit / μBTC (you-bit)
1,000 Satoshi = 0.00001000 ฿
10,000 Satoshi = 0.00010000 ฿
100,000 Satoshi = 0.00100000 ฿ = 1 mBTC (em-bit)
1,000,000 Satoshi = 0.01000000 ฿ = 1 cBTC (bitcent)
10,000,000 Satoshi = 0.10000000 ฿
100,000,000 Satoshi = 1.00000000 ฿

Determinacja, cierpliwość i systematyczność

No dobrze, ale jakie to zadania? Różne:) Głównie chodzi o oglądanie reklam wyświetlanych użytkownikowi przez określony czas, ewentualnie o wypełnienie ankiety. Można spotkać się z naprawdę szerokim wachlarzem „kranikowych” zadań.

Zarobione w ten sposób Satoshi są zwykle deponowane bezpośrednio w portfelu użytkownika lub w tak zwanym mikroportfelu.

Musisz zdać sobie sprawę z faktu, że krany Bitcoin nie są sposobem na szybkie wzbogacenie się. Darmowe Bitcoiny nie będą sypać się jak z rękawa. Potrzebna jest spora doza determinacji, systematyczności oraz cierpliwości, aby uzbierać w ten sposób darmowy Bitcoin.

Nagrody w postaci Satoshi są zazwyczaj niewielkie, wahając się w przedziale 1-100 sztuk. Ich wartość, rzecz jasna, zależy od aktualnej wartości samego Bitcoina. Właśnie z tej przyczyny, większość osób, które korzystają z kranów Bitcoin pozwala swoim zyskom powoli rosnąć. Do tego czasu nie decydują się na podejmowanie wypłat z aplikacji. Dzięki temu minimalizują również ryzyko ponoszenia dodatkowych opłat za transfer.

Po co komu krany Bitcoin?

Bitcoin nadal pozostaje relatywnie nowym aktywem na rynku finansowym. W związku z tym ludzie z całego świata wciąż uczą się, czym jest Bitcoin, zbierają sami wiedzę na temat tego, jak go zdobyć, jak skutecznie inwestować w kryptowaluty oraz w jaki sposób najszybciej włączyć go w swoje inwestycyjne portfolio.

Między innymi w tym celu (choć wielu trudno będzie w to uwierzyć) powstały krany Bitcoin. Do celów edukacyjnych.

Dają one zwykłym ludziom możliwość bezpiecznego zaznajomienia się z Bitcoinem i pozyskanie jakiejś jego części praktycznie bezkosztowo (no dobrze, pomijając korzystanie z komputera, prądu i Internetu). W taki sposób nie ryzykujesz, bo nie inwestujesz , ani nie spekulujesz.

Wiele aplikacji kranów Bitcoin  wprowadza ludzi w koncept Bitcoina (tak, nadal takie istnieją). Sprawdź przygotowana przez nas listę kranów Bitcoin i innych kryptowalut.

Darmowe Bitcoiny płyną z kranu. Co dalej?

A zatem postanowiłeś dać kranom Bitcoin szansę i złapać trochę darmowych Satoshi. Co się z nimi dzieje dalej?

Wszystkie Satoshi, które zarobisz poprzez wykonywania zadań na stronce kranu są deponowane na Twoim portfelu kryptowalut. Mówiąc bardzo oględnie, portfel Bitcoin funkcjonuje tak samo, jak Twój zwykły portfel. Z Twoim elektronicznym portfelem Bitcoin łączą się wszystkie publiczne i prywatne klucze, dzięki którym możliwe jest wysyłanie i odbieranie kryptowalut.

Istnieje wiele rodzajów portfeli kryptowalut. Spośród najczęściej stosowanych można wymienić portfele mobilne, desktopowe, portfele online oraz portfele sprzętowe, uznawane jak dotąd za jedne z najbardziej bezpiecznych. Pełny opis rodzajów portfeli Bitcoin oraz porównanie najbardziej popularnych modeli sprzętowych znajdziesz tutaj:

Portfele Bitcoin – zabezpiecz swoje kryptowaluty

Mikroportfele dla kranów Bitcoin

Mikroportfel to jedna z wersji tradycyjnego portfela Bitcoin, który przeznaczony jest do przechowywania mniejszych części Bitcoina, zanim zostaną one przetransferowane na twój właściwy, docelowy portfel. Prawda jest taka, ze jeżeli chciałbyś przesłać wszystko od razu nie czekając, aż zbierze się większa suma – opłaty transakcyjne zjadłyby większość tego, co zarobiłeś.

Czasami, kiedy kran Bitcoin wypłaca małe ilości Satoshi, razem z kontem w aplikacji kranu tworzony jest automatycznie mikroportfel. Z perspektywy użytkownika to dość wygodne rozwiązanie. Pamiętaj jednak, że często takie portfele mają limity przechowywania pomiędzy 5000 -10 000 Satoshi. Kiedy taki limit zostaje przekroczony – aplikacja przeleje saldo zdobytych Satoshi do Twojego głównego portfela.

W większości przypadków, jeżeli chcesz skorzystać z mikroportfela, który sam wybrałeś, nie ma z tym najmniejszego problemu.

Obecnie jednym z najbardziej znanych, polecanych i najczęściej honorowanych przez krany BTC jest mikroportfel faucethub. Dodatkowo, bezpłatna rejestracja w portalu daje możliwość skorzystania z szeregu sprawdzonych i wypłacalnych kranów Bitcoin i wielu innych topowych kryptowalut. Damowe Bitcoiny są zatem w zasięgu kliknięcia poniższego banera :):

 

Dlaczego krany dają darmowe Bitcoiny?

Wszyscy wiemy, że Bitcoin uczynił wiele szczęśliwych osób milionerami. Dlaczego zatem krany rozdają bitcoinowe Satoshi ot tak? Z pewnością nie dlatego, że są instytucjami charytatywnymi 🙂 Prawda jest taka, że takie „rozdawnictwo” jest możliwe dzięki reklamom i prowizjom, które producenci aplikacji internetowych kranów zarabiają w zamian za ich wyświetlanie użytkownikom na swoich stronach.

Reklama to w tym przypadku słowo – klucz. Wiele popularnych stron, które są kranami Bitcoin, naszpikowana jest reklamami. Nie ma znaczenia, czy są to banery reklamowe rozliczane w modelach PPC, PCM, czy jakimkolwiek innym. Tak, czy inaczej stanowią one stały, odnawialny pasywny dochód.

Prezentowane reklamy posiadają bowiem linki referencyjne, które po kliknięciu przez użytkownika, mogą kierować go do zewnętrznej strony internetowej. Jeżeli użytkownik dokona na niej jakiś zakupów, zarejestruje się na newsletter lub po prosu założy konto – strona kranu Bitcoin otrzymuje ustaloną wcześniej prowizję.

Niestety realia są takie, że strony z kranami są totalnie przeładowane reklamami. To natomiast wpływa niekorzystanie na doświadczenia użytkowników na tych stronach (user experience). Póki co zatem, aby zdobyć darmowe Bitcoiny, trzeba przełknąć spotkanie z reklamami. Taka jest cena korzystania z kranów kryptowalut.

Podsumowanie

Jeżeli temat kranów Bitcoin zainteresował Ciebie na tyle, że chciałbyś spróbować – nie wahaj się. Skorzystaj z proponowanej przez czasnakrypto listy kranów kryptowalut i załóż konto mikroportfela faucethub, na które będą wpływały Twoje darmowe Bitcoiny.

Zabawa kranami (bo chyba śmiało tak można o tym mówić), da Tobie możliwość zapoznania się z podstawowymi mechanizmami działania kryptowalut (odbieranie, wysyłanie). Poznasz również znaczenie podstawowych, bitcoinowych pojęć, takich jak Satoshi, klucz publiczny, klucz prywatny.

Dodatkowo będzie to wspaniała okazja do zorientowania się, czy chciałbyś pozyskać darmowe BTC, czy może pozbierać małe części innych kryptowalut. Krany bowiem to nie tylko Bitcoin. Więcej informacji na ten temat oraz wachlarz możliwości poznasz po założeniu konta na faucethub.

Pamiętaj, że chcąc korzystać z kranów nie musisz inwestować żadnych pieniędzy. Jedyne, co Ci potrzeba to czas i determinacja. Pozyskując Bitcoiny w taki sposób nie masz również poczucia stresu, który często towarzyszy inwestowaniu prawdziwych pieniędzy w kryptowaluty.

Wychodzi więc na to, że korzystanie z kranów Bitcoin może wyjść Tobie tylko na dobre. Podejmiesz wyzwanie?

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0