Jak zdobyć Bitcoin? | Wybierz sposób dla siebie

Każdego dnia Bitcoin i inne kryptowaluty stają się coraz bardziej znane i popularne. Wielu początkujących zadaje sobie pytanie: Jak zdobyć Bitcoin?

W wielu większych miastach Europy można dokonywać płatności w Bitcoinach kiedy chcemy, na przykład, zamówić pizzę. Możliwe i coraz bardziej powszechne również w Polsce, staje się też korzystanie z bitomatów. W niektórych krajach, takich jak Holandia, istnieją nawet całe „bitcoinowe” miasta (chociażby Arnhem), gdzie za wiele usług i produktów można płacić w BTC.

Istnieje kilka możliwości pozyskania Bitcoina. Przyjrzyjmy się przez chwilę tym z nich, które pozwolą udzielić odpowiedzi na pytanie: jak zdobyć Bitcoin?

[wpsm_inline_list]

[/wpsm_inline_list]


Jak zdobyć Bitcoin najszybciej? Kupić 🙂

To najprostszy i najszybszy sposób, rzecz jasna przy obecnym stanie ceny za jedna monetę – raczej drogi. Pamiętaj jednak, że nie musisz kupować całego Bitcoina.

Być może zastanawiasz się, czy można kupić Bitcoin przelewem, kartą kredytową, w dolarach, w złotówkach? Odpowiedzi na wszystkie te pytania brzmią: tak. Na stronie głównej czasnakrypto.pl znajdziesz linki do giełd, na których możesz kupić kryptowaluty z uwzględnieniem różnych sposobów płatności.

Oprócz tradycyjnych giełd, możesz skorzystać z oferty serwisów umożliwiających zakup Bitcoina bezpośrednio od innych użytkowników. Takim serwisem jest LocalBitcoins.

Jeżeli szukasz prostego i szybkiego sposobu na zakup Bitcoina lub innych kryptowalut, polecam Tobie skorzystanie z naszej rodzimej, polskiej giełdy BitBay:

Warte rozważenia wydaje się również skorzystanie z usług rodzimego, prężnie rozwijającego się kantoru kryptowalut oraz sieci bitomatów FlyingAtom. Więcej na ich temat przeczytasz tutaj.

Pamiętaj o bezpiecznym przechowywaniu kryptowaluty po zakupie. Zachęcam Cię do skorzystania z przygotowanej przez nas porównywarki portfeli sprzętowych Bitcoin, dzięki której z pewnością wybierzesz coś odpowiedniego dla siebie.

Kopanie Bitcoin

Kupić to jedno, jednak jedną z pierwszych możliwości w ogóle, która zaspokaja (w pewnym stopniu) potrzebę, jak zdobyć Bitcoin był i jest mining (kopanie, wydobywanie). Jeszcze w 2009 roku każdy, wydobywany średnio co 10 minut blok, gwarantował nagrodę w wysokości 50 BTC dla szczęśliwca, któremu udało się rozwiązać matematyczny problem i brać udział w utrzymywaniu całej sieci. W chwili obecnej, każdorazowo wydobycie bloku przynosi 12,5 BTC. Chociaż nagroda nadal pozostaje kusząca, kilka ważnych kwestii stoi na drodze zdobywaniu Bitcoina w ten właśnie sposób:

  • Na przestrzeni ostatnich kilku lat trudność wydobycia znacznie wzrosła. Czas, kiedy do wydobywania kryptowaluty wystarczył pojedynczy komputer już raczej bezpowrotnie minęły…
  • Coraz częściej próby wydobywania Bitcoin w warunkach domowych okazują się nieopłacalne
  • W nadziei zarobku, ludzie są nakłaniani do łączenia swoich mocy wydobywczych w pule wydobywcze
  • Rachunki za prąd potrzebny do utrzymania sprzętu wydobywczego w użyciu często potrafią przewyższać nagrody z wydobycia

Możesz zainteresować się skorzystaniem z usług scentralizowanych farm wydobywczych, oferujących tak zwane kopanie w chmurze (cloud mining). Zasada jest prosta: opłacasz stawkę za wybraną moc obliczeniową wydobycia, a całość procesu odbywa się już po stronie firmy – bez Twojego udziału. Nie musisz martwić się o infrastrukturę ani o rachunki za prąd. Jedną ze sprawdzonych firm cloud mining, z której usług sam korzystam w zakresie wydobywania Ethereum, jest Genesis Mining.

Kliknij poniższy baner, i odbierz 3% rabatu na zakup mocy wydobywczej! Wystarczy, że przy zakupie wpiszesz kod: JMKo7n

genesis mining cloud mining

Pracuj i zarabiaj Bitcoin

Jeśli kopanie Bitcoin nie jest dla Ciebie, możesz próbować znaleźć pracę, z której będziesz mógł pobierać wynagrodzenie w formie Bitcoinów. Nie jest to póki co rozwiązanie, które znajduje zastosowanie w naszym kraju. Niemniej jednak już teraz istnieje wiele firm, które oferują pracownikom możliwość rozliczania wynagrodzenia za wykonaną pracę w ten właśnie sposób.

Jeżeli chodzi o szukanie pracy wynagradzanej w Bitcoin przez Polaków, pozostaje nam zarejestrowanie się w jednym z z serwisow internetowych, które oferują taki model rozliczeń. Tymi najbardziej popularnymi są Coinality lub /r/Jоbѕ4Bіtсоіnѕ na Reddit.

Obecnie, zarabianie Bitcoin w  Internecie odbywa się głównie na zasadzie freelancingu. Zapewne wraz ze wzrostem akceptacji Bitcoina i innych kryptowalut bardziej powszechne stanie się pobieranie wypłaty w ten sposób na etacie.

Sprzedawaj za Bitcoin

Kolejnym, coraz bardziej popularnym sposobem na to, jak zdobyć Bitcoin jest sprzedanie jakiegoś towaru, bądź usługi za kryptowalutę. W prosty sposób możesz wdrożyć na swojej stronie lub w sklepie internetowym płatności w kryptowalucie. Twój adres Bitcoin będzie mógł zostać używany do akceptowania płatności w Bitcoin.

Jeżeli zaś prowadzisz hotel, restaurację lub na przykład kawiarnie, koniecznie powieś na drzwiach znak „akceptujemy płatności w Bitcoin” 🙂

bitcoin accepted here

Internetowe kasyna Bitcoin i nie tylko

Jeżeli szukasz szybkiego sposobu, jak zdobyć Bitcoin, możesz skierować swoje kroki w kierunku internetowych kasyn Bitcoin i gier online. Pamiętaj, jednak, że jest to hazard. Z początku może Ci się wydawać, że to łatwy sposób na zarobek. Musisz pamiętać, że za pozyskiwaniem kryptowalut w ten właśnie sposób pociąga za sobą dużą dozę ryzyka i kilka niebezpieczeństw.

Ważne: moją intencją nie jest namówienie Ciebie do hazardu, nie ponoszę również żadnej odpowiedzialności za ewentualną utratę wpłaconych przez Ciebie środków w związku z wykorzystaniem ich przez Ciebie do gry hazardowej. Nie gwarantuje również, że wygrasz. Gorąco zalecam, abyś obracał wyłącznie środkami, na których ewentualną utratę  możesz sobie pozwolić.

Tak, czy inaczej, kto wie? Być może szczęście Ci dopisze, i dzięki internetowym kasynom Bitcoin uda Ci się pomnożyć kapitał:)

Krany Bitcoin (Bitcoin Faucets)

Najważniejsze, co powinieneś wiedzieć na temat kranów Bitcoin jest to, że umożliwiają one uzyskanie niewielkiej ilości kryptowaluty w określonych okresach czasu.

Dla przykładu, istnieje wiele stron internetowych, które w zamian za wyświetlanie reklam lub wypełnienie ankiety online, oferują jakiś ułamek BTC. Dopiero, kiedy uzbierasz ustaloną z góry ilość satoshi, możesz przelać je na swój portfel.

Innym przykładem są krany Bitcoin, które oferują satoshi w zamian za czas, który aktywnie spędzisz na ich, lub na wskazanych przez nie stronach. Korzystając z takich stron możesz, na przykład, grać w gry online.

Dla Twojej wygody przygotowałem listę kranów kryptowalut, dzięki której zaoszczędzisz dużo czasu na poszukiwania. Na liście znajdą się kraniki BTC, LTC, DOGE, BLK, DASH, PPC, XPM oraz BCH.

Pamiętaj, że w taki sposób nie wzbogacisz się zbyt szybko, niemniej jednak jest to dobry sposób na zyskanie poczucia, że „posiadasz Bitcoin”:)

Więcej informacji odnośnie działania kranów Bitcoin przeczytasz tutaj:

Darmowe Bitcoiny | Krany Bitcoin i nie tylko

Bitcoin trading

Handel Bitcoin (obracanie na giełdzie, bitcoin trading) to już wyższa szkoła jazdy. Człowiek jednak potrafi nauczyć się wszystkiego:) Tak, czy inaczej, trading to dobra droga do pomnożenia kapitału – wymaga to jednak odpowiedniego przygotowania oraz wiedzy.

Przykładowo, na stronie polskiej giełdy BitBay możesz skorzystać z nowej platformy dla traderów (pisałem o tym tutaj). BitBay to sprawdzona w Polsce giełda, a na ich stronie znajdziesz dużo przydatnych na start informacji. Już teraz możesz zarejestrować sie klikając w baner:

Innym przykładem może być zagraniczna giełda kryptowalut CEX.IO. Możesz u nich kupić BTC kartą płatniczą lub przelewem bankowym, a nastepnie zamienić zwykłą walutę na krypto. Celem tradingu będzie korzystanie z okazji, która da Ci cena, kiedy będzie rosnąć lub spadać (tak! tak! na spadkach też mozna zarabiać). W odpowiednich momentach będziesz kupował, sprzedawał lub wymianiał zpowrotem na waluty fiat (realizował zyski).

W tym miejscu raz jeszcze chciałbym Tobie przypomnieć, że bez odpowiedniej wiedzy i przygotowania, Twój trading może przypominać hazard. Podstawą sukcesu jest wiedzieć, co się robi. Poczytaj w sieci na ten temat, przejrzyj tutoriale odnośnie tradingu, ucz się od praktyków.

Jak zdobyć Bitcoin? – Podsumowanie

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu znalazłeś swoją inspirację odnosnie sposobów na to, jak zdobyć Bitcoin.

Jak zauważyłeś, istnieje kilka sposobów, aby zdobyć Bitcoin online, a każdy z nich jest inny. Niektóre z tych sposobów (jak na przykład trading, czy gra w internetowym kasynie) niesie ze sobą mniejszą lub większą dozę ryzyka.

Pamietaj jednak, że o ile hazard to w dużej mierze kwestia wyłącznie szczęścia, o tyle w tradingu potrzebna jest wiedza i przygotowanie, aby skutecznie spekulować na giełdzie. W ten sposób, rzecz jasna, możesz pomnożyć swój bitcoinowy kapitał.

Bez względu na to, jaką obierzesz strategię, musisz znaleźć giełdę kryptowalut, na której będziesz dokonywać operacji kupna i sprzedaży. Być może zdecydujesz się również przechowywać kryptowaluty w oferowanym przez giełdę portfelu online. Z pewnością wybierzesz coś dla siebie z proponowanej przez nas listy giełd. Jeżeli chodzi o portfele Bitcoin – skorzystaj z naszej porównywarki.

Przeczytaj również:

Co to jest Bitcoin | Jak działa Bitcoin | Giełdy kryptowalut | Kursy kryptowalut | Porównywarka portfeli Bitcoin

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0