Toyota Systems testuje blockchain

1 listopada 2020

Spółka córka międzynarodowego producenta motoryzacyjnego nawiązała współpracę z japońską platformą kryptowalutową DeCurret.

Celem współpracy ma być przetestowanie opartej na blockchainie cyfrowej waluty. W udział w testach mają zostać zaangażowani wszyscy pracownicy spółki Toyota Systems, która jest działem IT firmy Toyota Motor Corporation (pracowników jest łącznie 2500). Osoby te otrzymają oni tokeny jako premie – następnie będą miały możliwość wymiany ich na punkty lojalnościowe lub prezenty ze specjalnego przygotowanego na tę okazję katalogu. ​​Spółka poinformowała, że tokenów nie będzie można wymienić potem na jeny.

W ramach projektu obecnie budowana jest platforma, która będzie zajmowała się obsługą cyfrowych płatności za dane usługi – jest ona opartą na blockchainie firmy DeCurret do emitowania i zarządzania walutami cyfrowymi i ma pozwolić na pogłębienie relacji między firmą, a jej konsumentami. Cały system ma zostać uruchomiony jeszcze w 2020 roku.
Eksperyment ma rzucić światło na kwestie biznesowe związane z dokonywaniem transakcji peer-to-peer oraz ich skalowalność.

Warto przypomnieć, że w ramach grupy Toyota od kwietnia 2019 r. funkcjonuje wirtualna organizacja Toyota Blockchain Lab, której celem jest wprowadzanie technologii blockchain do różnych gałęzi działalności firm zaangażowanych w projekt oraz do współpracy z innymi podmiotami w skali międzynarodowej. W skład TBL wchodzą firmy: Toyota Motor Corporation, Toyota Financial Services Corporation, Toyota Finance Corporation, Toyota Systems Corporation, Denso Corporation oraz ToyotaCentral R&D Labs.

Jak tłumaczą przedstawiciele koncernu, Toyota od lat opracowuje nowe rozwiązania zapewniające mobilność coraz większej grupie osób, a także świadczy szeroki wachlarz usług związanych z transportem i poruszaniem się. Teraz nadeszła pora na utworzenie systemu, w którym klienci korzystający z produktów i usług Toyoty bardziej otwarcie mogły się łączyć, mając zapewnioną większą ochronę i bezpieczeństwo.

Toyota to kolejny producent samochodów, który zdecydował się na testy cyfrowej waluty. Jakiś czas temu oddział BMW w Korei Południowej również postanowił opracować program nagród skierowany do własnych klientów oparty na technologii blockchain.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0