Estes: w ciągu dekady kryptowaluty staną się powszechne

1 listopada 2020

Założyciel firmy inwestycyjnej Off The Chain Capital uważa, że Bitcoin dotrze do 90% amerykańskich gospodarstw domowych w ciągu najbliższych dziesięciu lat.

Brian Estes jest zdania, że od powszechności kryptowalut w gospodarce dzieli nas niewiele lat. „Myślę, że w 2029, 2030 roku, Kiedy 90% amerykańskich gospodarstw domowych i ludzi w Stanach Zjednoczonych będzie używało kryptowalut i Bitcoinów, staną się one stabilną częścią gospodarki, na dodatek nie tylko gospodarki USA, ale myślę, że gospodarki światowej – powiedział Estes w wywiadzie dla Cointelegraph.

Według danych firmy konsultingowej Cornerstone Advisors z bieżącego roku posiadacze aktywów cyfrowych, którzy mają 18 lat lub więcej, stanowią obecnie co najmniej 15% populacji Stanów Zjednoczonych. Tymczasem Estes zwraca uwagę, że w 2019 r. około 10% osób w USA posiadało już Bitcoina, podczas gdy dekadę wcześniej wskażnik ten – gdy dopiero powstała ta technologia – wynosił 0%.

Teoria biznesmena opiera się na analizie krzywej S, którą można wykorzystać do sporządzenia wykresu adopcji nowych technologii. „Czas potrzebny nowej technologii na przejście od 0% adopcji do 10% zajmuje tyle samo czasu, ile potrzeba, aby przejść od 10% do 90%” – uważa przedsiębiorca. „To jest więcej niż pewne” – powiedział o swojej wizji Estes i podał kilka przykładów technologii, które rownie szybko się na świecie zaadaptowały – „od komputerów osobistych przez internet, faksy w latach siedemdziesiątych, pralki w latach czterdziestych, samochody w latach trzydziestych, koleje w dziewiętnastym wieku – to ta sama krzywa adaptacji” – dodał biznesmen.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0