BKCoin na celowniku amerykańskiej komisji 

6 marca 2023 r. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych podjęła działania wobec doradcy inwestycyjnego firmy i osoby fizycznej rzekomo związaną z oszustwem kryptowalutowym o wartości 100 milionów dolarów.

Komisja zarzuca doradcy inwestycyjnemu BKCoin i jednemu z dyrektorów, Kevinowi Kangowi, że dwaj zlekceważyli strukturę funduszy, pomieszali aktywa inwestorów i wykorzystali ponad 3,6 miliona dolarów, aby dokonać płatności podobnych do schematu Ponzi dla inwestorów funduszu. W skardze napisano, że BKCoin zebrał około 100 milionów dolarów od inwestorów, aby zainwestować w kryptowaluty, ale Kang wykorzystał część funduszy na użytek własny – w tym wakacje, bilety na bilety na imprezy sportowe i mieszkanie.

– Inwestorzy powierzyli swoje pieniądze pozwanym, aby handlować aktywami kryptowalutowymi – powiedział Eric Bustillo, dyrektor biura regionalnego Komisji Papierów Wartościowych i Giełd w Miami. – Zamiast tego oskarżeni sprzeniewierzyli ich pieniądze, stworzyli fałszywe dokumenty, a nawet zaangażowali się w zachowania podobne do scematu Ponzi. Działania, które już podjęliśmy w tej sprawie, podkreśla nasze stałe zaangażowanie w ochronę inwestorów i wykorzenienie oszustw we wszystkich sektorach papierów wartościowych, w tym na arenie aktywów kryptowalutowych.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0