BKCoin na celowniku amerykańskiej komisji 

9 marca 2023

6 marca 2023 r. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych podjęła działania wobec doradcy inwestycyjnego firmy i osoby fizycznej rzekomo związaną z oszustwem kryptowalutowym o wartości 100 milionów dolarów.

Komisja zarzuca doradcy inwestycyjnemu BKCoin i jednemu z dyrektorów, Kevinowi Kangowi, że dwaj zlekceważyli strukturę funduszy, pomieszali aktywa inwestorów i wykorzystali ponad 3,6 miliona dolarów, aby dokonać płatności podobnych do schematu Ponzi dla inwestorów funduszu. W skardze napisano, że BKCoin zebrał około 100 milionów dolarów od inwestorów, aby zainwestować w kryptowaluty, ale Kang wykorzystał część funduszy na użytek własny – w tym wakacje, bilety na bilety na imprezy sportowe i mieszkanie.

– Inwestorzy powierzyli swoje pieniądze pozwanym, aby handlować aktywami kryptowalutowymi – powiedział Eric Bustillo, dyrektor biura regionalnego Komisji Papierów Wartościowych i Giełd w Miami. – Zamiast tego oskarżeni sprzeniewierzyli ich pieniądze, stworzyli fałszywe dokumenty, a nawet zaangażowali się w zachowania podobne do scematu Ponzi. Działania, które już podjęliśmy w tej sprawie, podkreśla nasze stałe zaangażowanie w ochronę inwestorów i wykorzenienie oszustw we wszystkich sektorach papierów wartościowych, w tym na arenie aktywów kryptowalutowych.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0