Meta pracuje nad tekstową zdecentralizowaną siecią społecznościową

10 marca 2023

Firma macierzysta Facebooka i Instagrama prowadzi prace nad osobną aplikacją do obsługi treści tekstowych, która będzie wspierać ActivityPub.

ActivityPub to zdecentralizowany protokół społecznościowy, który zasila Mastodona i inne zdecentralizowane aplikacje, które konkurują z Twitterem.  Aplikacja nosi nazwę kodową P92 i pozwoli użytkownikom zalogować się za pomocą istniejących poświadczeń Instagrama, zgodnie z raportem TechCrunch. Opogramowanie zostanie oznaczone marką Instagrama, umożliwiając użytkownikom rejestrację i logowanie się przy użyciu ich poświadczeń Instagrama.

Zespół P92 planuje podążać za podejściem „widełkowym” z MVP, więc użytkownicy będą początkowo rejestrować się i logować do aplikacji P92 za pomocą swoich danych logowania Instagrama. Aplikacja będzie przestrzegać aktualnej polityki prywatności firmy, ale będzie również posiadać dodatkową politykę prywatności i warunki świadczenia usług, które w szczególności odnoszą się do wymiany danych między aplikacjami.

Obecny plan dla minimalnego produktu wykonalnego (MVP) ma umożliwić użytkownikom transmitowanie postów do osób na innych serwerach. Nadal jednak nie wiadomo, czy użytkownicy będą mogli śledzić i przeglądać treści osób na innych serwerach.

Wstępna wersja aplikacji będzie zawierała takie funkcje jak tappable links w postach z podglądem, bio użytkownika, nazwę użytkownika, odznaki weryfikacyjne, zdjęcia i filmy, które można udostępniać. Będzie również posiadać funkcjonalności takie jak obserwujący i polubienia, ale nie jest pewne, czy funkcje komentowania i przesyłania wiadomości będą zawarte w pierwszej wersji produktu.

Zespół rozwojowy omawia również możliwość umożliwienia ponownego udostępniania treści jak Twitter, ale tylko dla kont biznesowych i twórców. MVP będzie od początku integrować menedżera praw dla treści pierwszej strony, ale nie dla treści stron trzecich z innych aplikacji i serwerów.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0