Coinbase zapowiada notowanie wieczystych kontraktów terminowych

8 maja 2023

Firma promuje nową platformę instytucjonalną przeznaczonej do handlu instrumentami pochodnymi kryptowalut.

Wiadomo już, że cały handel na Coinbase International Exchange  będzie rozliczany w stablecoinie USD Coin Coin wspieranym przez Coinbase,  nie wymagając przy tym żadnych on-rampów fiat.

Firma podkreśla, że handel z bezpośrednim dostępem na CIE jest dostępny dla klientów instytucjonalnych za pośrednictwem interfejsu programowania aplikacji w kwalifikujących się jurysdykcjach spoza USA. „Produkty te nie są w tej chwili dostępne dla klientów detalicznych” – napisano w konunikacie..

Inna duża giełda kryptowalut, Gemini, również uruchomiła platformę instrumentów pochodnych poza USA Giełda jest otwarta dla klientów w około 30 krajach na całym świecie, w tym w Singapurze, Hongkongu, Bermudach, Salwadorze, Filipinach, Tajlandii i innych. „Gemini Foundation nie jest dostępna dla klientów w Stanach Zjednoczonych Ameryki, Wielkiej Brytanii lub Unii Europejskiej” – podała firma w komunikacie.

Nowa międzynarodowa platforma kryptowalutowa jest uruchamiana przy wsparciu regulatorów na Bermudach. Jak wcześniej informowano, Coinbase uzyskał licencję od Bermuda Monetary Authority do połowy kwietnia 2023 roku. Licencja klasy F pozwoliła Coinbase na prowadzenie giełdy aktywów cyfrowych i dostawcy wymiany instrumentów pochodnych na aktywa cyfrowe, a także na prowadzenie działalności, takiej jak sprzedaż i emisja tokenów.

Przedstawiciele Coinbase podkreślają, że środowisko regulacyjne Bermudów jest znane z „wysokiego poziomu przejrzystości, zgodności i współpracy”.

Bermudy to samorządne brytyjskie terytorium zamorskie z rządem parlamentarnym. Podobnie jak Wielka Brytania – gdzie kryptowaluty są obecnie legalne – Bermudy są przyjazne dla kryptowalut. W zeszłym roku lokalne władze poinformowały, że Bermudy utrzymają swoje ambicje związane z hubem kryptowalutowym, pomimo tego, że branża stanęła w obliczu ogromnego rynku niedźwiedzia w 2022 roku.

Coinbase to jedna z najpopularniejszych platform transakcyjnych z ponad 100 zbywalnymi kryptowalutami, w tym Bitcoin, Ethereum i Dogecoin, dostępnymi dla klientów do kupowania, sprzedawania i handlu na platformie do handlu i inwestowania w kryptowaluty. Z ponad 98 milionami użytkowników, posiada aktywa o wartości ponad 20 miliardów dolarów i widział transakcje kryptowalutowe o wartości ponad 50 miliardów dolarów na swojej platformie.

Została założona w 2012 roku w San Francisco w Kalifornii przez Briana Armstronga i Freda Ehrsama. W 2016 roku giełda zmieniła nazwę na Global Digital Asset Exchange (GDAX). Coinbase jest oficjalnie zatwierdzoną i nadzorowaną giełdą bitcoinów we wszystkich 40 stanach, a także w Dystrykcie Kolumbii. Coinbase Global Inc. właśnie została notowana na Nasdaq z wyceną ponad 75 miliardów dolarów, a cena otwarcia akcji wynosiła 381 dolarów. Coinbase początkowo obsługiwał wyłącznie handel bitcoinami, ale wkrótce dodał dodatkowe monety, które odpowiadały jego zdecentralizowanym wymaganiom. Profesjonalna platforma transakcyjna GDAX i giełda brokerska to dwa podstawowe produkty Coinbase.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0