Bittrex zaleca klientom wycofanie środków

4 kwietnia 2023

Giełda kryptowalut poinformowała, że wszystkie jej zasoby są bezpieczne, ale zaleciła swoim klientom ze Stanów Zjednoczonych wycofanie środków do 30 kwietnia 2023 r.

Giełda kryptowalut Bittrex ogłosiła, że zakończy swoją działalność w Stanach Zjednoczonych ze względu na trudne otoczenie regulacyjne i gospodarcze. Współzałożyciel i dyrektor generalny Richie Lai powiedział, że wraz z ewolucją ekosystemu kryptograficznego wymagania regulacyjne stawały się coraz bardziej „niejasne” i „egzekwowane bez odpowiedniej dyskusji lub wkładu”, co prowadzi do nierównego krajobrazu konkurencyjnego. To środowisko sprawiło, że kontynuowanie działalności Bittrex w Stanach Zjednoczonych stało się ekonomicznie nieopłacalne.

Założyciele firmy postanowili skupić się na pomocy Bittrex Global w osiągnięciu sukcesu poza Stanami Zjednoczonymi. Przedstawiciele przedsiębiorstwa wyjaśnili, że klienci z USA nie muszą martwić się o bezpieczeństwo swoich funduszy, ponieważ cały ich kapitał jest bezpieczny i dostępny do wypłaty. Platforma zezwala na handel do 14 kwietnia 2023 r., ale zaleciła klientom wycofanie wszystkich środków do 30 kwietnia 2023 r.

Bittrex, założony w 2014 roku przez trzech inżynierów ds. bezpieczeństwa cybernetycznego, oferował takie funkcje, jak interfejs API z pełnym zakresem usług, niemal natychmiastowe transakcje atomowe, infrastrukturę portfela i rozwiązania z zimnym portfelem offline.

Likwidacja operacji Bittrex w USA przypomina o wyzwaniach, przed którymi stoją firmy kryptowalutowe poruszające się w niepewnym środowisku regulacyjnym. 3 marca dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, ostrzegł, że podejście regulacyjne Komisji Papierów Wartościowych i Giełd naraża Stany Zjednoczone na poważne ryzyko utraty bycia atrakcyjnym centrum dla kolejnej ewolucji technologii blockchain i innowacji kryptograficznych. W wywiadzie dla Bloomberga Garlinghouse zasugerował, że przemysł kryptograficzny już zaczął przenosić się poza Stany Zjednoczone, ponieważ krajowe przepisy dotyczące kryptowalut są „w tyle” za innymi krajami, takimi jak Australia, Japonia, Wielka Brytania, Singapur i Szwajcaria.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0