Blockchain odpowiedzią na rosyjskie problemy z rozliczeniami?

Według członka zarządu największego rosyjskiego banku przyjęcie blockchain jest właściwym kierunkiem dla Rosji.

– Technologia blockchain dojrzała w ciągu ostatnich kilku lat, aby zaoferować nowe rozwiązania, które potencjalnie umożliwiają Rosji stworzenie bardziej wydajnych systemów płatności – powiedział pierwszy zastępca przewodniczącego Sberbanku Aleksander Vedwakhin.

14 marca 2023 r. Vedwakhin wziął udział w posiedzeniu Rady Federacji Rosji w komisji ds. budżetu i rynków finansowych, podczas której podkreślił obiecującą przyszłość blockchain w Rosji. Jego zdaniem technologia rozproszonej księgi (DLT) jest świetnym fundamentem dla nowego systemu płatności ze względu na jej zdecentralizowany charakter i cechy zapewniające prywatność. – Ponieważ jest to rozproszona księga, nie ma jednego punktu decyzyjnego, nie ma centrum, nie ma przełącznika, który można wyłączyć; wszyscy mają zapisy o wszystkim, a istnieją specjalne protokoły, które pozwalają to zrobić poufnie.

Vedwakhin dodał, że Sberbank obecnie aktywnie bada wdrożenie technologii blockchain dla płatności. – Jesteśmy pewni, że Sberbank i inni koledzy z banku centralnego znajdą to rozwiązanie – stwierdził, wyrażając pewność, że blockchain stanie się bardziej istotny w 2023 roku.

W swoim wystąpieniu Vedwakhin zauważył również, że technologia blockchain szybko rozwinęła się w ciągu ostatnich kilku lat, a deweloperzy zdołali znaleźć rozwiązania problemów, takich jak ograniczona skalowalność i ograniczona prywatność. Te problemy związane z blockchainem zostały do tej pory rozwiązane – dodał.

Według Marka Smargona, dyrektora generalnego projektu bezzezwoleniowej księgi publicznej Fuse Network, nie ma żadnego technicznego powodu uniemożliwiającego Rosji stworzenie własnego systemu opartego na blockchainie. – Poważna adopcja przez przedsiębiorstwa głównego nurtu i ich konsumentów jest tuż za rogiem dzięki niedawnym postępom w technologii skalowania i prywatności, zwłaszcza na systemach kompatybilnych z EVM [Ethereum Virtual Machine], które stały się standardem dla eksperymentów – powiedział.

Smargon zauważył, że w pełni internetowa technologia czasu rzeczywistego dla transgranicznych rozliczeń płatności jest „tylko kwestią czasu”, przy czym technologia znacznie dojrzała w ciągu ostatnich kilku lat.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0