Blockchain odpowiedzią na rosyjskie problemy z rozliczeniami?

20 marca 2023

Według członka zarządu największego rosyjskiego banku przyjęcie blockchain jest właściwym kierunkiem dla Rosji.

– Technologia blockchain dojrzała w ciągu ostatnich kilku lat, aby zaoferować nowe rozwiązania, które potencjalnie umożliwiają Rosji stworzenie bardziej wydajnych systemów płatności – powiedział pierwszy zastępca przewodniczącego Sberbanku Aleksander Vedwakhin.

14 marca 2023 r. Vedwakhin wziął udział w posiedzeniu Rady Federacji Rosji w komisji ds. budżetu i rynków finansowych, podczas której podkreślił obiecującą przyszłość blockchain w Rosji. Jego zdaniem technologia rozproszonej księgi (DLT) jest świetnym fundamentem dla nowego systemu płatności ze względu na jej zdecentralizowany charakter i cechy zapewniające prywatność. – Ponieważ jest to rozproszona księga, nie ma jednego punktu decyzyjnego, nie ma centrum, nie ma przełącznika, który można wyłączyć; wszyscy mają zapisy o wszystkim, a istnieją specjalne protokoły, które pozwalają to zrobić poufnie.

Vedwakhin dodał, że Sberbank obecnie aktywnie bada wdrożenie technologii blockchain dla płatności. – Jesteśmy pewni, że Sberbank i inni koledzy z banku centralnego znajdą to rozwiązanie – stwierdził, wyrażając pewność, że blockchain stanie się bardziej istotny w 2023 roku.

W swoim wystąpieniu Vedwakhin zauważył również, że technologia blockchain szybko rozwinęła się w ciągu ostatnich kilku lat, a deweloperzy zdołali znaleźć rozwiązania problemów, takich jak ograniczona skalowalność i ograniczona prywatność. Te problemy związane z blockchainem zostały do tej pory rozwiązane – dodał.

Według Marka Smargona, dyrektora generalnego projektu bezzezwoleniowej księgi publicznej Fuse Network, nie ma żadnego technicznego powodu uniemożliwiającego Rosji stworzenie własnego systemu opartego na blockchainie. – Poważna adopcja przez przedsiębiorstwa głównego nurtu i ich konsumentów jest tuż za rogiem dzięki niedawnym postępom w technologii skalowania i prywatności, zwłaszcza na systemach kompatybilnych z EVM [Ethereum Virtual Machine], które stały się standardem dla eksperymentów – powiedział.

Smargon zauważył, że w pełni internetowa technologia czasu rzeczywistego dla transgranicznych rozliczeń płatności jest „tylko kwestią czasu”, przy czym technologia znacznie dojrzała w ciągu ostatnich kilku lat.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0