Fenix Games pozyskało 150 mln dolarów na tworzenie gier Web3

1 grudnia 2022

Fundusz zostanie wykorzystany do stworzenia firmy wydającej gry specjalnie w celu włączenia gier blockchain do głównego nurtu.

W najnowszej rundzie finansowania Fenix Games wzięli udział tacy inwestorzy, jak Phoenix Group i dubajska firma venture capital Cypher Capital. – Tak naprawdę zamierzamy zacząć od ogromnej bazy kapitału, aby zainwestować w produkowane przez studio gry następnej generacji. Mamy również zamiar wykorzystać nasz bilans do nabycia kilku istniejących gier w przestrzeni Web2, aby zbudować portfolio – powiedział Chris Ko, dyrektor generalny i współzałożyciel Fenix Games, który wcześniej kierował firmą Mythical Games. 

Ko podkreślił również, że rynek gier blockchain nie funkcjonuje na takich samych zasadach, co rynek tradycyjnych gier wideo, obejmujących konsole do gier i gry mobilne. Strategią Fenix Games w przyszłości jest rozwój ekosystemu gier poprzez inicjatywy wydawnicze.

Znalezienie trwałego modelu GameFi pozostaje wyzwaniem. Doświadczenie użytkownika jest jednym z głównych problemów w branży ze względu na wysokie opłaty za gaz i złożoność techniczną wokół zakupu, posiadania i handlu niefunkcjonalnymi tokenami (NFT).

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0