GK8 zwiększa limit ubezpieczenia aktywów cyfrowych do 1 mld dolarów

30 listopada 2022

Klienci instytucjonalni przechowujący Bitcoin i inne aktywa cyfrowe w zimnym skarbcu platformy otrzymają do 1 mld dolarów ochrony ubezpieczeniowej.

Platforma do przechowywania aktywów cyfrowych GK8 nawiązała współpracę z USI Insurance Services w celu rozszerzenia swojej polisy ubezpieczeniowej dla klientów instytucjonalnych. Ruch ten ma zachęcić banki i inne instytucje finansowe do inwestowania w kryptowaluty. 

Polisa ubezpieczeniowa oferuje do 1 miliarda dolarów pokrycia na klienta dla aktywów cyfrowych przechowywanych w offline „zimnym skarbcu” GK8 i do 125 milionów dolarów dla aktywów przechowywanych za pośrednictwem portfela instytucjonalnego opartego na wielostronnym obliczeniu. Jak poinformowali przedstawiciele firmy, limity ubezpieczeniowesą znacznie wyższe niż jakiekolwiek inne polisy na aktywa cyfrowe dostępne obecnie na rynku.

Lior Lamesh, współzałożyciel i dyrektor generalny GK8, ma nadzieję, że nowa ochrona ubezpieczeniowa zachęci nowych graczy instytucjonalnych do zaangażowania się w przestrzeń kryptowalutową i pozwoli dotychczasowym klientom zwiększyć swoje zasoby aktywów cyfrowych.

USI Insurance Services, partner GK8 w zakresie underwritingu, jest brokerem ubezpieczeniowym z siedzibą w Valhalla w Nowym Jorku. Firma wygenerowała prawie 2 miliardy dolarów przychodu w 2021 roku.

Inwestorzy instytucjonalni wykazali żywe zainteresowanie przyjęciem aktywów cyfrowych, ale obawy dotyczące regulacji i bezpieczeństwa ograniczyły do tej pory uptake. Upadek giełdy kryptowalut FTX mógł nasilić te obawy, a dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, ocenił, że odzyskanie zaufania inwestorów może zająć nawet lata.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0