JP Morgan realizuje pierwszy handel DeFi na publicznym blockchainie

3 listopada 2022

Międzynarodowa firma bankowa z powodzeniem przeprowadziła pierwszą w historii transakcję transgraniczną z wykorzystaniem zdecentralizowanego finansowania (DeFi) na publicznym blockchainie.

Transakcja stała się możliwa dzięki Projektowi Guardian, który został utworzony w ramach programu pilotażowego w celu zbadania potencjalnych zastosowań zdecentralizowanego finansowania (DeFi) na hurtowych rynkach finansowania. Innymi słowy, pilotaż był kolejnym krokiem do zbadania, w jaki sposób tradycyjne instytucje finansowe mogą wykorzystać tokenizowane aktywa i protokoły DeFi do przeprowadzania transakcji finansowych, wśród innych przypadków użycia. 

Największy bank Singapuru – DBS Bank, tokijska firma bankowa SBI Digital Asset Holdings i platforma przywództwa biznesowego Oliver Wyman Forum również wzięły udział w programie pilotażowym. Handel został zrealizowany na Ethereum layer-2 network Polygon, przy użyciu zmodyfikowanej wersji kodu smart contract protokołu AAVE. Transakcja objęła tokenizowane depozyty dolara singapurskiego i jena japońskiego, wraz z symulowanym ćwiczeniem kupna i sprzedaży tokenizowanych obligacji rządowych.

Projekt Guardian został po raz pierwszy oficjalnie uruchomiony w maju 2022 roku, około miesiąca po nawiązaniu współpracy przez JP Morgan i DBS, której celem miała być budowanowej platformy międzybankowej blockchain.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0