FTX nie zamrozi zatrudnienia w obliczu zwolnień w innych firmach kryptowalutowych

7 czerwca 2022

Prezes FTX Sam Bankman-Fried wyjaśnił, że giełda będzie nadal „rosła” podczas rynku niedźwiedzia.

W niesprzyjających warunkach rynkowych, niektóre firmy związane z kryptowalutami zdecydowały się na redukcję zatrudnienia lub zamrożenie rekrutacji. Jednak platforma wymiany kryptowalut FTX będzie nadal zatrudniać nowych pracowników, ponieważ zima na rynku kryptowalut trwa.

W wątku na Twitterze, Sam Bankman-Fried, dyrektor generalny FTX, wyjaśnił, że giełda będzie się nadal rozwijać, tłumacząc, że będzie zatrudniać nowych pracowników, tak jak miało to miejsce w lepszych dniach na rynku. Jednocześnie zauważył, że w lutym 2022 r. spółka spowolniła tempo zatrudniania nowych pracowników. Powiedział jednak, że nie jest to spowodowane brakiem funduszy. Ruch ten został wykonany, aby upewnić się, że członkowie zespołu będą mieli wystarczająco dużo czasu, aby odpowiednio mentorować nowych pracowników, zanim dołączą kolejni.

Krytykując firmy hiper-rozwojowe, Bankman-Fried podkreślił, że szybkie zatrudnienie większej liczby pracowników nie jest równoznaczne ze znacznym wzrostem wydajności. „Czasami im więcej się zatrudnia, tym mniej się robi” – napisał. Wyjaśnił, że dzieje się tak dlatego, że szybki wzrost może bardzo utrudnić utrzymanie wszystkich pracowników „po tej samej stronie”. Ponadto, ponieważ FTX nie spieszyło się i ostrożnie zatrudniało pracowników od lutego, Bankman-Fried wspomniał, że giełda może utrzymać tempo zatrudniania na dotychczasowym poziomie „niezależnie od warunków rynkowych”.

Na początku czerwca 2022 r., giełda kryptowalut Gemini zwolniła 10% swoich pracowników. Zgodnie z opublikowanym komunikatem, ruch ten był spowodowany obecną „kryptowalutową zimą”. Oprócz Gemini, Coinbase również zdecydował się na spowolnienie zatrudniania w maju.

W 2018 r. branża była świadkiem większych zwolnień w związku z pogorszeniem się sytuacji na rynku. Producent koparek kryptowalut Bitmain i giełda kryptowalut Huobi potwierdziły, że zwalniały pracowników w czasie rynku niedźwiedzia w 2018 roku. Oprócz tych dwóch firm, firma Consensys, działająca w branży blockchain, zwolniła około 60% swoich pracowników, zanim ogłosiła zatrudnienie 600 osób w 2022 roku.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0