Bitcoinowy ETF notowany na włoskiej giełdzie

7 czerwca 2022

Włoska giełda papierów wartościowych Borsa Italiana wprowadziła do obrotu fundusz ETF „Bitcoin-thematic” firmy Melanion Capital, dający włoskim instytucjom i planom emerytalnym ekspozycję na Bitcoina.

– Melanion BTC Equities Universe UCITS ETF jest akcyjnym funduszem ETF skupiającym się na akcjach w ekosystemie kryptowalut. Będzie on dostępny dla tak wielu ludzi, jak to tylko możliwe – zapewnił Cyril Sabbagh, dyrektor zarządzający w Melanion Capital

Po udanym uruchomieniu tematycznego funduszu ETF opartego na Bitcoinie w październiku 2021 r. na Euronext Paris – paneuropejskiej giełdzie papierów wartościowych – Melanion Capital obrał sobie za cel Włochy dla swojego ETF-u. – W Europie ETF-y spotowe (exchange traded funds) to ETN-y (exchange traded notes) lub ETC (exchange traded certificates) i jako takie niosą ze sobą ryzyko kontrahenta i nie są UCITS (najwyższym standardem regulacyjnym dla funduszu w Europie) – wyjaśnił Sabbagh. – Obecnie inwestorzy są sfrustrowani, że nie mogą zintegrować alokacji w kryptowaluty ze swoimi tradycyjnymi kopertami inwestycyjnymi. W rzeczywistości inwestorzy będą mogli zintegrować nasz ETF ze swoimi rachunkami papierów wartościowych, polisami ubezpieczeniowymi na życie, a nawet planami oszczędności emerytalnych, tak jest już we Francji – dodał.

Nicolas Bertrand, doradca i ambasador Global Blockchain Business Council, a także były członek zarządu Borsa Italiana, powiedział, że włoscy inwestorzy i traderzy wykazali wczesne zainteresowanie handlem Bitcoinem i innymi aktywami cyfrowymi. – Z mojej pozycji doradcy wielu firm zajmujących się kryptowalutami i moich bezpośrednich kontaktów z inwestorami mogę potwierdzić, że istnieje znaczący poziom zainteresowania i że wiele firm przygotowuje się do przyjęcia aktywów cyfrowych.

Zdaniem Bertranda apetyt włoskich inwestorów na Bitcoin był duży, zwłaszcza przed 2021 r. – Włochy były w pierwszej dziesiątce na świecie pod względem wolumenu aktywności na Bitcoin i pojawiło się wiele systemów transakcyjnych oferujących bezpośredni dostęp do tych rynków – wyjaśnił.

Po drugiej stronie drogi od Borsa Italiana, największa na świecie giełda kryptowalut, Binance, wkrótce otworzy swoje biuro, a Europejski Bank Centralny podzielił się informacją, że posiadanie kryptowalut przez europejskie gospodarstwa domowe kwitnie.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0