Edge wprowadza poufną kartę Mastercard dla waluty cyfrowej

9 czerwca 2022

Giełda kryptowalutowa Edge poinformowała o stworzeniu debetowej karty Mastercard bez weryfikacji KYC (no-Know Your Customer), która może być zasilana Bitcoinem i innymi walutami cyfrowymi.

Bez weryfikacji KYC użytkownicy będą mogli wydawać swoje kryptowaluty w ponad 10 milionach terminali handlowych w Stanach Zjednoczonych. Obecnie można zasilać kartę Edge Mastercard za pomocą Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Dogecoin (DOGE), Litecoin (LTC) i Dash (DASH) bezpośrednio z aplikacji Edge.

Przedstawiciele Edge twierdzą, że karta jest zgodna z przepisami dotyczącymi przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu ze względu na 1 tys. dolarów dziennego limitu wydatków na karcie (około 30 tys. dolarów miesięcznie). Ponadto karta jest dostępna do użytku wyłącznie w terminalach amerykańskich akceptantów. – Nie narażając żadnych danych osobowych i bez typowych opłat lub opóźnień w doładowaniu karty, karta Edge Mastercard jest prawdziwym przełomem w używaniu kryptowalut do codziennych płatności – powiedział Paul Puey, współzałożyciel Edge.

Ponieważ z kartą nie jest powiązany żaden adres, użytkownicy mogą po prostu wprowadzić dowolne nazwisko i adres do celów rozliczeniowych podczas zakupów online. Oprócz poufności nie ma żadnych opłat pobieranych na nowej karcie Mastercard. Kiedy użytkownicy sprzedają swoje BTC, aby dodać fundusze, firma używa spotowych kursów wymiany z witryn stron trzecich, takich jak Coinmarketcap, bez pobierania marży.

Karta Edge Mastercard będzie wydawana przez Patriot Bank, N.A., na licencji Mastercard International, i zasilana przez firmę fintech Ionia. Edge twierdzi, że ma ponad 1,7 miliona kont w 179 krajach na swojej platformie do samodzielnego handlu kryptowalutami.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0