MetaMask umożliwia bezpośredni zakup kryptowalut w Nigerii

22 marca 2023

Inwestorzy kryptowalutowi w Nigerii nie muszą już polegać na scentralizowanych giełdach w celu zakupu kryptowalut takich jak Bitcoin.

21 marca 2023 r. firma macierzysta MetaMask, ConsenSys, ogłosiła nową integrację z crypto fintechem MoonPay, umożliwiając użytkownikom w Nigerii zakup kryptowalut za pomocą natychmiastowych przelewów bankowych. Nowa funkcja jest dostępna w aplikacji mobilnej MetaMask i Portfolio DApp, znacznie upraszczając proces zakupu kryptowalut bez użycia kart kredytowych lub debetowych.

Wcześniej użytkownicy MetaMask w Nigerii mieli dostęp do portfela MetaMask, ale proces zakupu kryptowalut był kosztowny i czasochłonny. – Podczas gdy Moonpay miał funkcję integracji kart, około 90% prób zakupu kryptowalut za pomocą karty kredytowej lub debetowej zostało odrzuconych – powiedział Lorenzo Santos, kierownik produktu MetaMask.

Dzięki nowej integracji obsługującej lokalne przelewy bankowe, zakupy kryptowalut na MetaMask są teraz szybsze i tańsze, umożliwiając użytkownikom dostęp do kryptowalut bez wysyłania aktywów ze scentralizowanej wymiany.

Zeeshan Feroz, kierownik ds. produktu i strategii w MoonPay uważa, że integracja zmniejszy wskaźnik spadku dla bezpośrednich zakupów kryptowalut w Nigerii z 90% do 30%. Jak podkreślił, klienci wszystkich banków w Nigerii będą mieli dostęp do usługi za pośrednictwem przelewów bankowych, co jest szeroko stosowaną metodą płatności w nigeryjskich firmach e-commerce.

Pomimo problemów z kryptowalutami w Nigerii, kraj ten jest obecnie istotnym rynkiem dla MetaMask – zajmuje trzecie miejsce pod względem liczby mobilnych miesięcznych aktywnych użytkowników.. Jest on również obecny wśród dziesięciu krajów, których mieszkańcy odwiedzili Metamask w ciągu ostatniego miesiąca.

Według prowadzonego przez firmę analityczną Chainalysis 2022 Global Crypto Adoption Index, Nigeria jest obecnie jednym z 20 najlepszych krajów na świecie w rankingu adopcji kryptowalut. Z niektórych danych wynika, że 35% nigeryjskiej populacji w wieku od 18 do 60 lat posiadało lub handlowało kryptowalutami. To pomimo tego, że Centralny Bank Nigerii zakazał bankom obsługi giełd kryptowalutowych w lutym 2021 roku.

W grudniu 2022 roku lokalne media poinformowały, że rząd Nigerii przygotowuje się do uchwalenia ustawy uznającej użycie Bitcoina i innych kryptowalut.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0