National Australia Bank dokonało pierwszej w historii transgranicznej transakcji stablecoinem

21 marca 2023

Bank australijski z „wielkiej czwórki” zrealizował pierwszy w historii transgraniczny transfer stablecoinów przez dużą instytucję finansową na publicznej blockchainie warstwy 1.

Transfer wewnątrzbankowy wykorzystał w pełni zabezpieczony stablecoin AUDN banku, który jest związany z dolarem australijskim. 

Transakcja została przeprowadzona na blockchainie Ethereum i wykorzystała inteligentne kontrakty dla siedmiu walut. Tymi walutami były dolary australijskie, nowozelandzkie, singapurskie i amerykańskie, a także euro, jeny japońskie i funty brytyjskie.

Stablecoiny zostały świeżo wybite jako zobowiązania bankowe na standardzie ERC-20. W ramach projektu National Australia Bank współpracował z platformą Fireblocks i konsultantami usług profesjonalnych BlockFold. – Wierzymy, że elementy przyszłości finansów będą oparte na blockchainie i już teraz jesteśmy świadkami szybkich zmian na rynku tokenizacji. Rygorystyczne ramy zarządzania, które mamy, zapewniają, że możemy wspierać tworzenie bezpiecznego i niezawodnego cyfrowego systemu finansowego powiedział Drew Bradford, dyrektor generalny wykonawczy banku ds. rynków.

Pilotaż pokazał potencjał technologii do skrócenia czasu transakcji z dni do minut i był częścią skupienia Banku Narodowego Australii na uproszczeniu międzynarodowych protokołów bankowych. Przedstawiciele banku dodali, że oczekują wsparcia klientów korporacyjnych i instytucjonalnych dokonujących transakcji w aktywach cyfrowych do końca 2023 roku.

Narodowy Bank Australii jest drugim dużym australijskim bankiem, który wyemitował stablecoin wspierany przez dolara australijskiego. Jego moneta AUDN została zaprojektowana z myślą o transferach transgranicznych i handlu kredytami węglowymi. W lutym podmiot  został wymieniony jako jeden z dziewięciu banków założycielskich tworzących międzynarodową sieć transakcji kredytów węglowych Carbonplace blockchain.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0