Mastercard i Fasset promują kryptowaluty w Indonezji

18 lipca 2022

Firma świadcząca usługi finansowe nawiązała współpracę z dostawcą bramek kryptowalutowych Fasset w celu wspólnego opracowania rozwiązań cyfrowych, które mogą napędzić adopcję w Indonezji.

Współpraca ma na celu rozszerzenie włączenia finansowego w tym kraju i rozszerzenie możliwości dla jego lokalnej gospodarki.

W komunikacie prasowym Navin Jain, menedżer krajowy firmy Mastercard Indonesia, poinformował, że będzie wspierać wysiłki Fasset w celu przyspieszenia włączenia finansowego w tym kraju. Według Jaina, partnerstwo pomoże mieszkańcom zyskać większy dostęp do technologii cyfrowych.

Hendra Suryakusuma, dyrektor wykonawczy w Fasset, wyjaśnił, że aż 92 milionów mieszkańców Indonezji nie korzysta z usług bankowych. Jak zapewnił, luka ta zostanie wypełniona przez Fasset i Mastercard, aby zapewnić lepszy dostęp do cyfrowych usług finansowych. – Nasze partnerstwo ma na celu obniżenie barier dla cyfrowych finansów i napędzanie większych możliwości czerpania korzyści z korzystania z pojawiających się usług finansowych – powiedział Suryakusuma.

Dyrektor wykonawczy Fasset uważa również, że adopcja kryptowalut w krajach takich jak Indonezja będzie miała znaczący wpływ na szerszy ekosystem kryptowalutowy i posłuży jako punkt odniesienia dla innych krajów, aby dążyć do postępu i zmienić tempo wzrostu gospodarczego. – Implikacje dla branży to większa legitymizacja aktywów kryptowalutowych, ich przypadków użycia i obszarów zastosowań – wyjaśnił.

Przypomnijmy, że w czerwcu 2022 r. Mastercard rozszerzył swoją sieć na rynki tokenów niefunkcjonalnych. Firma przetwarzająca płatności współpracowała z rynkami NFT, aby umożliwić swoim posiadaczom kart zakup NFT bezpośrednio za pomocą kart, eliminując potrzebę zakupu kryptowalut przed dokonaniem zakupów NFT.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0