Robinhood Wallet jest już dostępny na iOS

3 marca 2023

Platforma handlowa uruchomiła swój portfel Web3 w App Store firmy Apple, stając się dostępną dla użytkowników iOS w ponad 130 krajach.

Firma podejmuje wszelkie działania mające na celu ułatwienie jej użytkownikom uzyskanie dostępu do nowego portfela multichain self-custody. Wiadomo już, że portfel ma być dostępny na Androida jeszcze w 2023 roku.

Od czasu uruchomienia wersji beta portfela Robinhood we wrześniu 2022 r. , platforma handlowa zintegrowała Ethereum – oprócz już wspierającego Polygon – i dodała ponad 50 tokenów ERC, które można kupić, sprzedać i trzymać na portfelu self-custody. Wśród obsługiwanych obecnie tokenów znajdują się USDC, UNI, MATIC i SHIB. Tymi tokenami można handlować bez ponoszenia opłat transakcyjnych, a użytkownicy są w stanie je wykorzystać do interakcji z szeregiem zdecentralizowanych aplikacji (DApps).

Dyrektor generalny Robinhood Crypto Johann Kerbrat powiedział, że wsparcie dla Ethereum i tokenów ERC-20 pojawiło się w odpowiedzi na klientów chcących dostępu do większej liczby monet i tokenów na większej liczbie łańcuchów. Od czasu uruchomienia wersji beta, Robinhood Wallet dodał również funkcję tokenów niefunkcjonalnych, aby umożliwić użytkownikom zbieranie i przechowywanie swoich ulubionych kolekcjonerów na Ethereum i Polygon.

Portfel posiada szereg metod samoweryfikacji, które można wdrożyć, aby zapewnić bezpieczeństwo jego użytkownikom. „Po uruchomieniu portfela użytkownicy muszą ustawić albo Face/Touch ID lub niestandardowy PIN, którego będą używać do uwierzytelniania za każdym razem, gdy otworzą aplikację. Zostaną również poproszeni o utworzenie tajnej frazy odzyskiwania, znanej również jako fraza nasienna, która umożliwia im dostęp do ich portfela i kryptowalut” – napisano w komunikacie.

Przedstawiciele firmy Robinhood poinformowali, że użytkownicy mogą – i powinni – wykonać kopię zapasową swojego portfela, zapisując ją, przechowując ją w trybie offline lub zapisując ją w bezpieczny sposób.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0