97% klientów Voyagera popiera plan restrukturyzacji Binance.US

2 marca 2023

Zdecydowana większość posiadaczy kont Voyager chce, aby Binance.US wykupiło aktywa firmy.

Stretto – firma zarządzająca masą upadłościową – przeprowadziła badanie wśród klientów Voyagera, badając 61 300 posiadaczy kont z roszczeniami wobec pogrążonego w kryzysie pożyczkodawcy kryptowalut. Z tej liczby 59 183 głosowało za planem restrukturyzacji Binance.US, a zaledwie 3%, czyli 2 117 głosujących, odrzuciło go.

Głosujący zostali podzieleni na cztery klasy, w tym roszczenia posiadaczy kont i trzy kategorie osób z „ogólnymi niezabezpieczonymi roszczeniami.” Te ostatnie grupy również głosowały za przedłożoną propozycją.

W grudniu 2022 r. Binance.US ujawniło porozumienie dotyczące zakupu aktywów Voyagera za 1,02 miliarda dolarów. Jak wynika z opublikowanej wówczas informacji prasowej, oferta Binance.US „ma na celu zwrócenie kryptowalut klientom w naturze, zgodnie z zatwierdzonymi przez sąd wypłatami i możliwościami platformy”.

Od tamtej pory pojawiło się jednak wiele nacisków i liczne zastrzeżenia do propozycji amerykańskiego oddziału największej na świecie giełdy kryptowalutowej. Rada Papierów Wartościowych Stanu Teksas i stanowy Departament Bankowości zgłosiły swój sprzeciw, twierdząc, że plan restrukturyzacji zawiera nieodpowiednie ujawnienia. Niektóre z nich obejmowały nieinformowanie niezabezpieczonych wierzycieli, że mogą oni uzyskać tylko 24% do 26% odzysku, a nie 51%, które otrzymaliby w ramach upadłości na podstawie rozdziału 7. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd również sprzeciwiła się temu ruchowi w złożeniu sądowym z 22 lutego, twierdząc, że przejęcie aktywów Voyagera przez Binance.US może naruszać prawo papierów wartościowych. W tym samym dniu Federalna Komisja Handlu rozpoczęła dochodzenie w sprawie Voyager Digital za „zwodniczy i nieuczciwy marketing kryptowalut adresowany do opinii publicznej”.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0