Zdecydowana większość posiadaczy kont Voyager chce, aby Binance.US wykupiło aktywa firmy.
Stretto – firma zarządzająca masą upadłościową – przeprowadziła badanie wśród klientów Voyagera, badając 61 300 posiadaczy kont z roszczeniami wobec pogrążonego w kryzysie pożyczkodawcy kryptowalut. Z tej liczby 59 183 głosowało za planem restrukturyzacji Binance.US, a zaledwie 3%, czyli 2 117 głosujących, odrzuciło go.
Głosujący zostali podzieleni na cztery klasy, w tym roszczenia posiadaczy kont i trzy kategorie osób z „ogólnymi niezabezpieczonymi roszczeniami.” Te ostatnie grupy również głosowały za przedłożoną propozycją.
W grudniu 2022 r. Binance.US ujawniło porozumienie dotyczące zakupu aktywów Voyagera za 1,02 miliarda dolarów. Jak wynika z opublikowanej wówczas informacji prasowej, oferta Binance.US „ma na celu zwrócenie kryptowalut klientom w naturze, zgodnie z zatwierdzonymi przez sąd wypłatami i możliwościami platformy”.
Od tamtej pory pojawiło się jednak wiele nacisków i liczne zastrzeżenia do propozycji amerykańskiego oddziału największej na świecie giełdy kryptowalutowej. Rada Papierów Wartościowych Stanu Teksas i stanowy Departament Bankowości zgłosiły swój sprzeciw, twierdząc, że plan restrukturyzacji zawiera nieodpowiednie ujawnienia. Niektóre z nich obejmowały nieinformowanie niezabezpieczonych wierzycieli, że mogą oni uzyskać tylko 24% do 26% odzysku, a nie 51%, które otrzymaliby w ramach upadłości na podstawie rozdziału 7. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd również sprzeciwiła się temu ruchowi w złożeniu sądowym z 22 lutego, twierdząc, że przejęcie aktywów Voyagera przez Binance.US może naruszać prawo papierów wartościowych. W tym samym dniu Federalna Komisja Handlu rozpoczęła dochodzenie w sprawie Voyager Digital za „zwodniczy i nieuczciwy marketing kryptowalut adresowany do opinii publicznej”.