Polygon uruchamia zdecentralizowany produkt ID

3 marca 2023

Protokół skalowania warstwy 2 dla Ethereum, uruchomił zdecentralizowane rozwiązanie tożsamościowe o zerowej wiedzy do publicznej wiadomości prawie rok po ogłoszeniu jego rozwoju.

Usługa Polygon ID wykorzystuje dowody zerowej wiedzy (ZK proofs), które wykorzystują techniki kryptograficzne, aby umożliwić użytkownikom weryfikację tożsamości online bez przekazywania ich wrażliwych informacji lub potencjalnego przechowywania u strony trzeciej.

Polygon Labs publicznie wydał Polygon ID 1 marca 2023 r., prawie 12 miesięcy po tym, jak projekt został oficjalnie uruchomiony w środowisku zamkniętym. „To, co odróżnia Polygon ID od większości innych zdecentralizowanych frameworków ID, to implementacja technologii zero-knowledge, pozwalająca użytkownikom na weryfikację tożsamości lub innych poświadczeń bez konieczności ujawniania wrażliwych informacji” – napisała forma w komunikacie.

Publiczne wydanie wprowadza cztery nowe narzędzia do zestawu narzędzi Polygon ID – Verifier SDK, Issuer Node, Wallet SDK i Wallet App – które pozwolą programistom Polygon na integrację zdecentralizowanej tożsamości w swoich aplikacjach. Użytkownicy będą mogli produkować dowody zerowej wiedzy przy użyciu poświadczeń off-chain – takich jak paszport, dowód osobisty lub tytuł licencjata – w celu interakcji z inteligentnymi kontraktami i weryfikacji informacji on-chain. Oznacza to, że dane off-chain mogą być teraz wykorzystywane do bezzaufanych weryfikacji on-chain w szeroko wspieranym formacie Verified Credential.

Przedstawiciele firmy twierdzą, że jest to również pierwsze narzędzie cyfrowe ID oparte na ZK, które pozwala użytkownikom trzymać poświadczenia lokalnie na urządzeniach podręcznych, takich jak smartfony, a użytkownicy nie będą już potrzebować haseł. „Bezhasłowe loginy wymieniają zaszyfrowane weryfikowalne poświadczenia poprzez proste zeskanowanie kodu QR lub połączenie z portfelem na pulpicie. Organizacje mogą skorzystać z poprawy bezpieczeństwa, lepszego doświadczenia użytkownika i produktywności swoich administratorów systemów, których czas nie jest zajęty przez resetowanie haseł” – czytamy w komunikacie.

Współzałożyciel Polygon ID, David Schwartz, wyjaśnił, że produkt został zbudowany na najnowszych zdecentralizowanych standardach tożsamości, które pomogą chronić deweloperów i użytkowników przed nieautoryzowanym dostępem stron trzecich. „Zapewnienie tożsamości w sposób, z którego może korzystać przeciętny konsument, jest świętym Graalem przyjęcia cyfrowego ID” – wyjaśnił w osobnym oświadczeniu prasowym.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0