Amerykańska komisja bada powiązania handlowe Binance.US

16 lutego 2022

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) rozpoczęła dochodzenie w sprawie amerykańskiego ramienia głównej giełdy kryptowalutowej Binance w odniesieniu do firm handlowych związanych z szefem Binance, Changpengiem Zhao.

Jak donosi „Wall Street Journal”, Komisja dokładnie analizuje relacje mające miejsce między Binance.US a firmami handlowymi Sigma Chain AG i Merit Peak. Regulator miał zażądać od amerykańskiej giełdy kryptowalutowej informacji na temat tych dwóch firm i obecnie bada, w jaki sposób mogła ona ujawnić użytkownikom swoje potencjalne powiązania z twórcami rynku.

Dokumenty korporacyjne z 2019 roku, a także byli członkowie kierownictwa Binance łączą Zhao z obiema firmami handlowymi. Sigma Chain AG i Merit Peak, działający jako animatorzy rynku, zarówno kupują, jak i sprzedają kryptowaluty na Binance.US w sposób ciągły, co zwykle zmniejsza zmienność cen.

Jak podkreślają obserwatorzy, nie jest jasne, w jaki sposób Komisja może przystąpić do jakichkolwiek działań wykonawczych. Przypomnijmy, że w latach 2013-2021 regulator przeprowadził łącznie 97 działań egzekucyjnych przeciwko firmom kryptowalutowym, w tym Poloniex i Blockchain Credit Partners, nakładając na nie kary o łącznej wartości 2,35 miliarda dolarów.

W maju 2021 r. Binance było przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez Departament Sprawiedliwości oraz Internal Revenue Service, czyli amerykański urząd skarbowy. Co więcej, również Komisja ds. Obrotu Towarami Giełdowymi (Commodity Futures Trading Commission) prowadziła dochodzenie w sprawie giełdy kryptowalutowej w odniesieniu do aktywności jej użytkowników ze Stanów Zjednoczonych. W czasie gdy toczyły się powyższe postępowania dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, zaprzeczył wszelkim zarzutom dotyczącym niewłaściwego funkcjonowania giełdy.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0