Indyjskie banki mają być gotowe na blockchain i sztuczną inteligencję

5 czerwca 2023

Zastępca gubernatora Banku Rezerw Indii Mahesh Kumar Jain poinformował dyrektorów indyjskich banków, że powinni być przygotowani na innowacyjne technologie, takie jak sztuczna inteligencja i blockchain.

Najwyższy urzędnik federalny reprezentujący indyjski bank centralny zalecił wszystkim bankom przyjęcie sztucznej inteligencji i technologii blockchain w celu zapewnienia zrównoważonego wzrostu i stabilności. Podczas konferencji zorganizowanej przez Bank Rezerw Indii dla dyrektorów indyjskich banków, zastępca gubernatora Mahesh Kumar Jain omówił strategie ryzyka związane ze zrównoważonym wzrostem i stabilnością.

Podczas swojego wystąpienia Jain mówił o znaczeniu skutecznego ładu korporacyjnego oraz struktury i procesów zarządzania, jeśli chodzi o przygotowanie się na przyszłe zagrożenia. Zakłócenia technologiczne, zmieniające się oczekiwania klientów i zagrożenia cyberbezpieczeństwa, między innymi, stworzyły nowe zestawy zagrożeń dla banków w zakresie technologii, biznesu i operacji. Jego rada dotycząca sprostania tym wyzwaniom polegała na skupieniu się na wdrożeniu nowoczesnych technologii. Aby przygotować się na przyszłość Jain zalecił indyjskim bankom przyjęciu takich technologii, jak sztuczna inteligencja i blockchain, a także skupienie się na transformacji cyfrowej, poprawie jakości obsługi klienta i inwestowaniu w środki cyberbezpieczeństwa.

Cyfrowa waluta indyjskiego banku centralnego została uruchomiona 1 listopada 2022 r. i zaczęła być testowana pod kątem funkcjonalności offline w marcu 2023 r. W tym czasie dyrektor wykonawczy RBI Ajay Kumar Choudhary podzielił się zamiarem Indii wykorzystania CBDC jako środka wymiany.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że sąsiadujące z Indiami państwo, Pakistan, ogłosiło w ostatnim czasie niedawno ambitny plan przeszkolenia 1 miliona absolwentów IT w zakresie sztucznej inteligencji do 2027 roku. Planowane przez Pakistan przypadki użycia sztucznej inteligencji obejmują między innymi przewidywanie pogody, optymalizację łańcucha dostaw w rolnictwie i transformację usług zdrowotnych.

Bank Rezerw Indii powstał 1 kwietnia 1935 roku zgodnie z postanowieniami ustawy o banku rezerw Indii z 1934 roku. Centrala Banku Rezerw początkowo znajdowała się w Kalkucie, ale została przeniesiona na stałe do Bombaju w 1937 roku. W centrali urzęduje Prezes. Tam też tworzona jest polityka banku. Choć pierwotnie podmiot stanowił własność prywatną, od nacjonalizacji w 1949 roku, Bank Rezerw jest w pełni własnością rządu Indii.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0