Gemini wybiera Irlandię na swoją europejską bazę

26 maja 2023

W obliczu ekspansji firm kryptowalutowych poza Stany Zjednoczone popularna giełda kryptowalut wybrała Dublin na swoją siedzibę główną w Europie.

25 maja 2023 r. bracia bliźniacy Cameron i Tyler Winklevoss, którzy założyli Gemini w 2014 roku, potwierdzili, że wybrali Irlandię jako bazę do rozwoju usług firmy w całej Europie. Na spotkaniu z premierem Irlandii Leo Varadkarem Winklevossowie wyjaśnili, że wybrali Szmaragdową Wyspę ze względu na jej solidny system regulacyjny, dużą liczbę młodych talentów oraz ugruntowaną społeczność technologiczną.

Z badań przeprowadzonych w sierpniu 2022 r. wynika, że około 10% ankietowanych dorosłych Irlandczyków posiadało w tym czasie kryptowaluty. Liczba ta spadła jednak z 12% podczas hossy w 2021 roku. Na dodatek w styczniu 2023 r. szef irlandzkiego banku centralnego wezwał do wprowadzenia zakazu reklamy kryptowalut. Nie zniechęciło to jednak firm kryptowalutowych do prowadzeniu w tym kraju działalności – wśród przedsiębiorstw, które zdecydowały się na tego typu krok należy wymienić takich rynkowych gigantów, jak Binance czy Kraken, a także Wiele startupów blockchain i fintech.

Komentując decyzję zarządu Gemini Leo Varadkar powiedział, że ma ona znaczenie dla Irlandii, ponieważ kierowany przez niego rząd koncentruje się na innowacjach jako motorze wzrostu.

Z kolei Cameron Winklevoss przyznał, że dla zarządzanej przez niego i jego brata firmy Irlandia jest punktem wejścia do Unii Europejskiej. – Przyjrzeliśmy się całej Unii pod kątem potencjalnych punktów wejścia. To, co oferuje Irlandia, daje nam poczucie bezpieczeństwa. Chodzi też o reputację, jaką cieszy się Centralny Bank Irlandii, oraz społecznośą technologicznej, młode talenty i tutejszy ekosystem. Dla nas było to więc naturalne dopasowanie – dodał.

Gemini, które prowadzi w Dublinie oddział, w którym zatrudnienie znalazło 12 osób, otrzymało licencję dostawcy usług wirtualnych aktywów od Centralnego Banku Irlandii w lipcu 2022 roku. Firma planuje zwiększyć zatrudnienie po przyjęciu przez Unię Europejską nowych przepisów dotyczących rynków aktywów kryptograficznych (MiCA), które zostały oficjalnie zatwierdzone 16 maja. Bracia Winklevoss nie ukrywają, że przewidują duży impuls dla branży kryptowalut po wdrożeniu nowych ram regulacyjnych.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0