Społeczność Stargate proponuje usunięcie puli Fantom USDC w celu ograniczenia ryzyka

27 maja 2023

Protokół mostu międzyłańcuchowego LayerZero, zareagował na niedawny incydent „siły wyższej” mający wpływ na Multichain i obawy o stabilność związane z anyUSDC, głównym aktywem USDC firmy Fantom.

Aby rozwiać te obawy i zabezpieczyć ekosystem, Stargate przedstawiło kompleksową propozycję i zainicjowało system głosowania jednokrotnego wyboru w celu ograniczenia ryzyka i integralności ekosystemu. Okres głosowania nad propozycją rozpoczął się o godzinie 3:47 w dniu 27 maja 2023 r. i zakończy się o godzinie 3:47 w dniu 30 maja 2023 r.

W ramach złożonej propozycji początkowy krok obejmuje zaprzestanie emisji STG w basenach Fantom. To działanie Stargate ma na celu tymczasowe zawieszenie emisji i złagodzenie potencjalnych zakłóceń wynikających z niepewności związanych z Multichain. Przypomnijmy, że emisja to szybkość, z jaką nowe monety są tworzone i wydawane.

Do tej pory łącznie 1,7 miliona zweryfikowanych członków społeczności Stargate zagłosowało za przyjęciem wniosku. Liczba ta dokładnie pokazuje, że około 96,55% społeczności zgadza się ze złożoną wcześniej propozycją.

Stargate zamierza odizolować pule Fantom od wszystkich innych pul w sieci, zapewniając zapobieganie wszelkim możliwym zanieczyszczeniom lub negatywnym wpływom na szerszy ekosystem Stargate. Obecnie zdeponowany dostawca płynności (LP) w tej puli wynosi około 11,4 miliona dolarów. Pule Fantom są skutecznie oddzielone od innych pul w sieci Stargate.

Aby zwiększyć ochronę ekosystemu i rozwiać potencjalne obawy związane z dowolnym USDC na Fantom, propozycja zaleca usunięcie i wycofanie dowolnego USDC POL za pośrednictwem Multichain. Ponadto Stargate proponuje zbadanie alternatywnych opcji mostkowania dla użytkowników Fantom, takich jak potencjalne wykorzystanie Hydry.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że 25 maja 2023 r. Binance ogłosiło tymczasowe wstrzymanie depozytów dla tokenów pomostowych powiązanych z Multichain. W połączeniu ze środkami technicznymi Stargate uznaje znaczenie ułatwienia płynnego przejścia dla swoich dostawców płynności. Propozycja podkreśla znaczenie umieszczenia obecnych LP na białej liście, umożliwiając im realizację LP w alternatywnych łańcuchach.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0