Coinbase zatrudnia byłego dyrektora Google Pay

22 kwietnia 2021

Wiodąca giełda kryptowalut zatrudniła Pankaj Gupta, byłego szefa inżynierii Google Pay w Indiach i regionie Azji i Pacyfiku, na stanowisku wiceprezesa ds. inżynierii i kierownika rozwoju w Indiach.

Gupta będzie odpowiedzialny za kierowanie i budowanie od podstaw centrum technologicznego firmy w Indiach. „Uwielbiam tworzyć produkty konsumenckie zorientowane na misję, które są proste, użyteczne i oparte na zaawansowanej technologii, danych lub spostrzeżeniach. Uwielbiam budować świetne zespoły, które wprowadzają innowacje i wykonują zadania z szybkością i rygorem” – pisze Gupta na swoim profilu w serwisie LinkedIn. „Pracuję w fintech i płatnościach ze szczególnym zainteresowaniem w obszarach tworzenia aplikacji (flutter), stosowanego uczenia maszynowego, walut cyfrowych, danych, prywatności i wszystkiego, co jest związane z budowaniem szybko rozwijających się produktów przeznaczonych dla konsumentów. Moja wcześniejsza praca obejmowała wyszukiwanie i rekomendacje (na Twitterze zbudowałem oryginalną funkcję Who-to-follow i wynalazłem słynną funkcję MagicRecs) oraz architektury przełączników i routerów w obszarze sieci komputerowych)” – czytamy w notce.

Coinbase oficjalnie ogłosiło plany dotyczące obecności biznesowej w Indiach w marcu 2021 roku, zapowiadając otwarcie biura w Hyderabad. Przedsiębiorstwo rozpoczęło już poszukiwanie pracowników w dziedzinie inżynierii, rozwoju oprogramowania i obsługi klienta.

„Plan zakłada zatrudnienie setek pracowników na wszystkich poziomach inżynierii, zarządzania produktami, projektowania UX, badań i zarządzania programami w ciągu najbliższych 1-2 lat. Naszym celem jest zbudowanie pełnego centrum technologicznego w Indiach” – poinformował Gupta w poście opublikowanym na blogu.
„Aby wesprzeć nasze ambitne plany rozwoju w Indiach przyjrzymy się również przejęciom i przejęciom startupów” – dodał.

Ekspansja Coinbase do Indii odbywa się w warunkach znacznej niepewności co do statusu prawnego kryptowaluty w tym kraju. Od początku 2021 roku kilka anonimowych źródeł rozpowszechnia pogłoski o rzekomo zbliżającym się zakazie kryptowalut w Indiach. Minister finansów Nirmala Sitharaman stwierdziła jednak, że organy regulacyjne nie chcą „pozbywac się wszystkich opcji” i są skłonni pozwolić ludziom na korzystanie z zasobów cyfrowych, takich jak Bitcoin (BTC), w „niektórych obszarach”.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0