Fidelity Clearing pierwszym instytucjonalnym depozytariuszem Bitcoin w Kanadzie

18 listopada 2021

Firma otrzymała zgodę Kanadyjskiej Organizacji Regulacji Przemysłu Inwestycyjnego na uruchomienie platformy do handlu i przechowywania Bitcoinów.

Przedsiębiorstwo planuje zaspokoić potrzeby inwestorów detalicznych poprzez złożenie wniosku regulacyjnego o fundusz giełdowy i fundusz powierniczy Bitcoin. W wywiadzie dla „The Globe and Mail”, Scott Mackenzie, prezes Fidelity Clearing Canada, powiedział: – Zapotrzebowanie na inwestowanie w aktywa cyfrowe znacznie rośnie, a inwestorzy instytucjonalni szukają regulowanej platformy dealerskiej, aby uzyskać dostęp do tej klasy aktywów.

Fidelity Clearing Canada świadczy usługi dla inwestorów instytucjonalnych. Przedsiębiorstwo, które zostało założone w Toronto w 2009 r., zapewnia zarejestrowanym kanadyjskim firmom maklerskim i zarządzającym portfelami obsługę w zakresie realizacji transakcji, rozliczeń, powiernictwa i obsługi zaplecza.We wrześniu 2021 r. Fidelity zarządzało aktywami na całym świecie o wartości ponad 4,2 biliona dolarów.

Kanadyjska Organizacja Regulacji Przemysłu Inwestycyjnego (ang. Investment Industry Regulatory Organization of Canada, IIROC) to ogólnokanadyjska organizacja samoregulacyjna, która nadzoruje wszystkich dealerów inwestycyjnych i działalność handlową na kanadyjskich rynkach papierów dłużnych i akcji. IIROC jest zaangażowany w ochronę inwestorów, ochronę integralności rynku i budowanie zaufania Kanadyjczyków do regulacji finansowych i osób zarządzających ich inwestycjami.

Droga Kanady do przyjęcia kryptowalut nie była tak prosta, jak tego oczekiwano. W 2019 r. QuadrigaCX, największa ówczesna giełda kryptowalut w kraju, upadła po nagłej i tajemniczej śmierci jej współzałożyciela Geralda Cottena, co spowodowało utratę dostępu użytkowników do środków przechowywanych w zimnych portfelach. Sam Cotten miał rzekomo mieć dostęp do kluczy portfela, które umożliwiłyby odblokowanie depozytów o wartości około 143 milionów dolarów należących do ponad 115 000 byłych klientów QuadrigaCX. Obecnie Netflix pracuje nad filmem dokumentalnym o życiu i śmierci Cottena.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0