Coinbase zawiesiło usługi płatności kryptowalutowe w Indiach

11 kwietnia 2022

Największa giełda kryptowalutowa z siedzibą w Stanach Zjednoczonych wstrzymała usługi płatności za pośrednictwem United Payments Interface (UPI) na swojej platformie dla użytkowników z Indii zaledwie trzy dni po jej uruchomieniu na subkontynencie południowoazjatyckim.

UPI to portal płatniczy zarządzany przez National Payment Corporation of India (NPCI), który ułatwia zlecenia kupna w usługach Coinbase w Indiach. Giełda zaktualizowała już informacje o metodach płatności na swojej stronie internetowej dla użytkowników z Indii, która zachęca użytkowników do wypróbowania Immediate Payment Service (IMP) w celu złożenia zleceń sprzedaży.

NPCI jest specjalnym oddziałem Banku Rezerw Indii (Reserve Bank of India, RBI), podlegającym Ministerstwu Finansów.

Coinbase poinformowało, że będzie pracować nad naprawą sytuacji w Indiach z odpowiednimi organami regulacyjnymi i że firma jest zaangażowana we współpracę z NPCI i innymi odpowiednimi organami, aby zapewnić, że jest dostosowana do lokalnych oczekiwań i norm branżowych.

Z kolei NPCI poinformowało że nie uznaje pozycji prawnej żadnych giełd kryptowalutowych korzystających z United Payments Interface (UPI) RBI, nawet po tym, jak Coinbase ogłosiło zawieszenie swoich usług.

Kryptowaluty nie są nielegalne na rynku południowoazjatyckim, ale Bank Rezerw Indii nadal utrzymuje, że wirtualne aktywa cyfrowe wymagają większej kontroli. Sąd Najwyższy Indii obalił zakaz Banku Rezerw Indii dotyczący kryptowalut ponad dwa lata temu, ale banki, w większości, nadal stoją po stronie banku centralnego.

Spór pojawia się w czasie, gdy w Indiach weszła w życie nowa zasada opodatkowania dochodów z kryptowalut na poziomie 30%. Z jednej strony, Indie wydają się legitymizować kryptowaluty, ale instytucje finansowe w tym kraju nadal grają twardo.

Przypomnijmy, że Coinbase Ventures, ramię inwestycyjne Coinbase, ogłosiło w marcu 2022 r. , że planuje zainwestować 1 milion dolarów w indyjski przemysł kryptowalutowy i Web3.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0