Największe od ośmiu lat trudności w wydobyciu bitcoina

3 listopada 2020

Trudność wydobycia bitcoina odnotowała największy procentowy spadek od czasu pojawienia się maszyn górniczych ASIC pod koniec 2012 roku.

Wartość wydobycia kryptowaluty spadła o nieco ponad 16% dając górnikom powód do świętowania, ponieważ ich rentowność ma znacznie wzrosnąć. We wtorek około godziny 9:00 trudność wydobycia BTC spadła do 16,787 biliona dolarów. Jak wynika z danych BTC.com jest to najniższy poziom od czerwca. Korekta oznacza drugi co do wielkości procentowy spadek wszechczasów.

Korekty trudności następują automatycznie co 2016 bloków i pozwalają Bitcoinowi pozostać „twardym pieniądzem” niezależnie od jakichkolwiek zewnętrznych czynników wpływających na górników. Taka redukcja zachęca większą liczbę górników do konkurowania o nagrody w postaci dotacji blokowych. Dla użytkowników korekta w dół zmniejszy opłaty i skróci czasy blokowania, a także zmniejszy rozmiar niezakończonych transakcji w pamięci Bitcoina. Według szacunków Earn.com, optymalna opłata za transakcję Bitcoin pozostaje wysoka i wynosi 80 000 satoshi (11 USD).

Wtorkowa korekta nastąpiła w sytuacji, gdy po zakończeniu sezonu deszczowego w regionie wiele firm wydobywczych w chińskiej prowincji Syczuan wyłączyła swoje maszyny i skierowała się w stroną tańszych źródeł energii. Przez kolejne dwa tygodnie, aż do następnej korekty, górnicy nadal będą mieli wytchnienie po niezwykle trudnym roku, który Thomas Heller, dyrektor operacyjny w firmie HASHR8, zajmującej się oprogramowaniem górniczym, opisał jako „naprawdę jedyny w swoim rodzaju”. Jako, że cena bitcoina znacznie wzrosła w ciągu ostatnich kilku miesięcy, a ilość energii potrzebnej do wydobycia nowych bitcoinów spadła, „marże wydajnych kopaczy znacznie wzrosną” – wyjaśnił John Lee Quigley, dyrektor ds. Badań w HASHR8. Co więcej, „miriady nieefektywnych górników będzie w stanie ponownie kopać z zyskiem” – zauważył. Krótko mówiąc, od teraz do następnej korekty trudności będą „niezwykle lukratywne dla górników bitcoinów” – powiedział Quigley.

Warto jest zwrócić uwagę na wtorkową korektę także z powodu rzadkości występowania korekt o charakterze ujemnym – tylko 17% korekt jest ujemnych, a około 2% stanowią dwucyfrowe spadki procentowe.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0