Największe od ośmiu lat trudności w wydobyciu bitcoina

Trudność wydobycia bitcoina odnotowała największy procentowy spadek od czasu pojawienia się maszyn górniczych ASIC pod koniec 2012 roku.

Wartość wydobycia kryptowaluty spadła o nieco ponad 16% dając górnikom powód do świętowania, ponieważ ich rentowność ma znacznie wzrosnąć. We wtorek około godziny 9:00 trudność wydobycia BTC spadła do 16,787 biliona dolarów. Jak wynika z danych BTC.com jest to najniższy poziom od czerwca. Korekta oznacza drugi co do wielkości procentowy spadek wszechczasów.

Korekty trudności następują automatycznie co 2016 bloków i pozwalają Bitcoinowi pozostać „twardym pieniądzem” niezależnie od jakichkolwiek zewnętrznych czynników wpływających na górników. Taka redukcja zachęca większą liczbę górników do konkurowania o nagrody w postaci dotacji blokowych. Dla użytkowników korekta w dół zmniejszy opłaty i skróci czasy blokowania, a także zmniejszy rozmiar niezakończonych transakcji w pamięci Bitcoina. Według szacunków Earn.com, optymalna opłata za transakcję Bitcoin pozostaje wysoka i wynosi 80 000 satoshi (11 USD).

Wtorkowa korekta nastąpiła w sytuacji, gdy po zakończeniu sezonu deszczowego w regionie wiele firm wydobywczych w chińskiej prowincji Syczuan wyłączyła swoje maszyny i skierowała się w stroną tańszych źródeł energii. Przez kolejne dwa tygodnie, aż do następnej korekty, górnicy nadal będą mieli wytchnienie po niezwykle trudnym roku, który Thomas Heller, dyrektor operacyjny w firmie HASHR8, zajmującej się oprogramowaniem górniczym, opisał jako „naprawdę jedyny w swoim rodzaju”. Jako, że cena bitcoina znacznie wzrosła w ciągu ostatnich kilku miesięcy, a ilość energii potrzebnej do wydobycia nowych bitcoinów spadła, „marże wydajnych kopaczy znacznie wzrosną” – wyjaśnił John Lee Quigley, dyrektor ds. Badań w HASHR8. Co więcej, „miriady nieefektywnych górników będzie w stanie ponownie kopać z zyskiem” – zauważył. Krótko mówiąc, od teraz do następnej korekty trudności będą „niezwykle lukratywne dla górników bitcoinów” – powiedział Quigley.

Warto jest zwrócić uwagę na wtorkową korektę także z powodu rzadkości występowania korekt o charakterze ujemnym – tylko 17% korekt jest ujemnych, a około 2% stanowią dwucyfrowe spadki procentowe.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0