LayerZero Labs zbiera fundusze na rozszerzenie działalności

8 maja 2023

Pozyskane środki zostaną wykorzystane na zwiększenie zatrudnienia i rozszerzenie obecności firmy w regionie Azji i Pacyfiku.

Firma LayerZero Labs, twórca protokołów komunikacji międzyłańcuchowej, zebrała kolejne 120 milionów dolarów. Firma planuje wykorzystać kapitał do zwiększenia zatrudnienia i rozszerzenia zasięgu na region Azji i Pacyfiku. Wcześniej, w marcu 2022 r. przedsiębiorstwu udało się zebrać 135 milionów dolarów w marcu 2022 roku.

LayerZero Labs jest najlepiej znane ze swojego międzyłańcuchowego protokołu komunikacyjnego LayerZero, który jest często używany do tworzenia mostów zasobów między sieciami blockchain. Jest także twórcą wielołańcuchowego mostu Stargate.

Po zakończeniu najnowszej rundy pozyskiwania funduszy firma jest wyceniana a 3 miliardy dolarów. W ostatniej rundzie finansowania wzięło udział ponad 33 inwestorów, w tym Sequoia Capital, Andreessen Horowitz, BOND, Circle Ventures, Christie’s, OpenSea Ventures i Samsung Next.

Ryan Zarick, współzałożyciel i dyrektor techniczny firmy LayerZero Labs, powiedział, że nowa zbiórka funduszy pomoże stworzyć wielołańcuchowe środowisko, w którym aplikacje będą mogły jak najlepiej wykorzystać unikalne zalety każdej sieci. – Wyobraź sobie przyszłość, w której pojedyncza aplikacja skierowana do użytkownika może wykorzystać szybkość Solany, bezpieczeństwo Ethereum i tanie przechowywanie plików Arweave, a jednocześnie jest w pełni abstrakcyjna dla użytkownika. To jest nasza wizja, możliwa dzięki protokołowi LayerZero, który bezproblemowo łączy wszystkie łańcuchy bloków i umożliwia tworzenie aplikacji niezależnych od łańcucha na różnych łańcuchach bloków, aby zapewnić najlepsze w swojej klasie wrażenia użytkownika. Dni wyboru jednego łańcucha do dobiegły końca; przyszłość to aplikacje omnichain – wyjaśnił..

31 stycznia LayerZero otrzymał 37,58% głosów i stał się protokołem pomostowym Uniswap do zarządzania międzyłańcuchowego między Ethereum i BNB Chain, zajmując drugie miejsce za tunelem czasoprzestrzennym. 30 marca Gnosis ogłosiło, że LayerZero zintegruje się ze swoją platformą wielomostową, Hashi, w celu dalszego zwiększenia bezpieczeństwa mostów blockchain.

LayerZero Labs jest deweloperem protokołu przesyłania wiadomości blockchain, który umożliwia zdecentralizowane aplikacje budowane przez wiele blockchainów. Firma jest konfigurowalnym punktem końcowym on-chain User Application (UA), który uruchamia ULN.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0