Nowe minimum na Bitcoinie | Poziom 4500$ zaliczony

Nowe minimum na Bitcoinie zostało osiągnięte. Kontynuujemy zatem codzienną analizę sytuacji rynkowej w związku ze spadkami kursu BTC, które obserwujemy od kilku dni.

Nowe minimum na Bitcoinie

We wtorek kurs Bitcoina nadal spadał. Cena zanotowała spadek o kolejne 7% – aż do poziomu 4387 $ za sztukę. Stanowiło to powiększenie ogólnej straty na kursie kryptowaluty do prawie 30%.

Poniedziałkowe spadki, sięgające rzędu 14% dały motor do spadków ceny do poziomu poniżej 5000$ po raz pierwszy od 13 miesięcy. Najbardziej znana kryptowaluta na świecie znalazła się tym samym na najniższym poziomie od października zeszłego roku. Inne kryptowaluty również odnotowały znaczące spadki.

Trwa „kąpiel we krwi”

Takim wyrażeniem posłużył się Neil Wilson, szef analiz rynkowych portalu Markets.com. Wilson dodał:

„Wygląda na to, że sprawy tylko się pogarszają. Gdzie jest zachęta do zakupu? Wygląda raczej na to, że rynek zmierza do wyznaczenia nowego minimum ” (tłum. aut.)

W zeszły piątek amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd podjęła działania przeciwko dwóm startupom kryptowalut, które wystawiały ICO, sprzedając tokeny kryptowalut. Działania dotyczyły firm Airfox i Paragon Coin, które  zgodziły się zapłacić nałożone kary za zeszłoroczne prowadzenie sprzedaży tokenów, pomimo braku ich rejestracji jako oferty papierów wartościowych.

Między innymi to wydarzenie wywołało liczne ostrzeżenia ze strony bankierów centralnych i szefa JP Morgan, Jamiego Dimona, który ogłosił we wrześniu 2017 r., Że bitcoin jest oszustwem, które ostatecznie wybuchnie.

Jednak w tym roku Bitcoin staje się coraz bardziej atrakcyjny dla inwestorów instytucjonalnych. Fidelity Investments ogłosiło w zeszłym miesiącu, że uruchamia nową firmę dla klientów instytucjonalnych, którzy będą wymieniać i przechowywać aktywa kryptowalut. Zarząd Fidelity chce, aby kryptowaluty były bardziej dostępne dla inwestorów, takich jak fundusze hedgingowe, biura, czy pośrednicy rynkowi.

Banki centralne zaczęły także omawiać pomysł wydawania własnych walut cyfrowych, ponieważ w takich krajach jak Szwecja i Chiny coraz mniejsza liczba osób posługuje się gotówką, a stopień adopcji kryptowalut wzrasta.

 

Wyłączenie odpowiedzialności

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0