Ethereum 2.0 wystartuje 1 grudnia

6 listopada 2020

Ethereum Foundation potwierdziło informację, że pierwsza wersja Ethereum 2.0 ma zostać uruchomiona w dniu 1 grudnia.

Jest to potwierdzenie wcześniejszych spostrzeżeń analityków. Obecnie w sieci ETH znajduje się rekordowa liczba portfeli, które zawierają co najmniej 32 ETH. Jest ich 126 852 – to wartość, która umożliwia już rozpoczęcie kopania kryptowaluty w procesie Proof-of-Stake (PoS). Proces ten ma pozwolić posiadaczom Ethereum na stakowanie swoich monet – W ten sposób będą oni pomagać w prowadzeniu sieci zamiast kopania, jak ma to miejsce obecnie.

Rozpoczęcie działania Ethereum 2.0 zaplanowano na 1 grudnia o godzinie 12:00 UTC. W nowej wersji sieci każdy użytkownik będzie musiał posiadać 32 ETH. Umożliwi mu to branie udział w procesie stake’owania, czyli weryfikacji nowych transakcji w blockchainie, czyli zarazem kopania krytowalut. W ramach sieci znajdzie się co najmniej 16 384 depozytów po 32 ETH każdy.

Cała sieć będzie liczyła sobie łącznie 524 288 ETH, czyli około 200 milionów dolarów. Ethereum Foundation opublikowała również wersję 1.0 specyfikacji dla Ethereum 2.0. Znajduje się w nim Launch Pad, narzędzie, dzięki któremu użytkownicy mogą zgłosić się do zostania walidatorem Ethereum 2.0. Po ogłoszeniach od fundacji cena ETH wzrosła o 15 dolarów, z 383 do 398 dolarów. Oznacza to 4-procentowy wzrost w ciągu 24 godzin.

Jedną z najważniejszych funkcjonalności Ethereum 2.0 będzie tzw. kontrakt depozytowy. Umożliwi on przesyłanie ETH między Ethereum a ETH 2.0 i obejmie jedną z nielicznych pozostałych aktualizacji potrzebnych do ostatecznego wprowadzenia ETH 2.0 w fazie 0. Szacuje się, że genesis łańcucha beacon ETH 2.0 nastąpi w ciągu kilku tygodni od uruchomienia kontraktu depozytowego i położy podwaliny pod konsensus typu „proof of stake”.

Społeczność Ethereum wyraziła już swój entuzjazm co do jej nowej odsłony, jednak klienci sieci nadal mogą mieć potencjalne problemy. Niezawodność sieci testowej Medalla została poddawana w ostatnich dniach w wątpliwość. Ostatnimi czasy nie udało się też jej sfinalizować z powodu problemów z partycypacją. Niemniej jednak zespół uważa, że ​​większość klientów oprogramowania jest „gotowych do uruchomienia sieci głównej”.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0