Bitcoin zwiększa wartość rynkową

30 października 2020

Największy cyfrowy środek płatniczy kontynuuje swoje umocnienie względem złota.

W tym tygodniu bitcoin osiągnął po raz pierwszy od ponad roku cenę siedmiu uncji złota – we wtorek zwiększył swoja wartość rynkową aż o 4,8% do 13 638 dolarów. Należy w tym miejscu przypomnieć, że Ostatnio bitcoin był równie wysoko wyceniany w dniu 26 czerwca 2019 r. – wówczas jego wycena wynosiła 13 851 dolarów. Tymczasem eksperci szacują, że bitcoin w ciągu najbliższych trzech miesięcy może osiągnąć wartość dużo wyższą, bo nawet 20 000 dolarów. Zdaniem wielu z nich jesteśmy świadkami przełomowych wydarzeń, zaś cel, którym jest 20 000 dolarów, wydaje się być jak najbardziej realny. Coraz częściej słychać głosy zwiastujące największy bull run w historii bitcoina. Z drugiej strony tak samo szybko jak rośnie wycena tej kryptowaluty, równie szybko może ona spaść.

Zdaniem wielu analityków kurs złota „załamuje się” w stosunku do Bitcoina, a pozostałe aktywa makroekonomiczne podążą za tym trendem. Peter Schiff, prezes Euro Pacific Capital, napisał na Twitterze: „Jeśli mierzyć wielkość baniek aktywów na podstawie poziomu wiary wśród kupujących i handlujących, bańka #Bitcoin jest największa jaką widziałem. Wierzący we wzrosty BTC są bardziej przekonani, że mają rację i nie stracą pieniędzy, niż kupujący podczas ostatnich baniek dotcomów i nieruchomości” – dodał.

Tymczasem na rynku w dalszym ciągu daje się jednak odczuć napięcie w związku z pandemią koronawirusa i niepewnością co do wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Mimo, że Bitcoin skorygował po wzroście do 14 000 dolarów, zyski w stosunku do złota pozostały w czwartek. „Następną rzeczą, której się spodziewam, jest załamanie się korelacji między BTC, a dolarem i BTC względem akcji… czas pokaże” – napisał w zeszłym tygodniu Raoul Pal, CEO Real Vision. „Nie może być niższej korelacji między tymi dwoma aktywami niż jest teraz” – powiedział Anthony Pompliano, współzałożyciel Morgan Creek Digital.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0