Amerykański senator pochwalił Bitcoina. „Nie da się go kontrolować”

3 marca 2022
fot. Pixabay

Amerykański senator – Ted Cruz – wyjaśnił, dlaczego murem stoi za Bitcoinem i dlaczego jest pozostaje „bullish”, jeśli chodzi o przyszłą cenę monety. Polityka zaznaczył, że najmocniejszą cechą Bitcoina jest decentralizacja. A tym samym, nie da się go kontrolować.

„Chiny niedawno zakazały bitcoina, ponieważ nie mogą go kontrolować, co jest dokładnie tym samym powodem, dla którego Elizabeth Warren nienawidzi bitcoina” – powiedział Cruz.

Senator z Teksasu wygłosił ostatnio, pełne pochlebstw względem Bitcoina, przemówienie na Conservative Political Action Conference (CPAC), która odbyła się w czwartek. Założony w 1974 roku CPAC „jest największym i najbardziej wpływowym zgromadzeniem konserwatystów na świecie” – według opisu z oficjalnej strony internetowej.

W swoim przemówieniu powiedział, że tak uparcie stoi przy Bitcoine, bo zwyczajnie nie da się go kontrolować.

„Podam fantastyczny przykład” – kontynuował. „Więc Justin Trudeau powiedział, że nie lubi niektórych kierowców ciężarówek, więc zamrozi im ich pieniądze. Więc sąd podjął próbę zamrożenia krypto, które zostało przekazane truckerom”.

W tym momencie senator zaczął na głos odczytywać list firmy Nunchuck do Sądu Najwyższego w Ontario. Nunchuck to przedsiębiorstwo zajmujące się portfelami Bitcoin. 18 lutego firma otrzymała nakaz „zamrożenia wszelkich środków klientów” oraz ujawnienia danych o aktywach, związanych z „Konwojem Wolności”.

Firma wezwała SN, żeby się douczył

W liście Nunchuck napisało do Sądu Najwyższego, że ich usługą jest wielo-sygnaturowy (ang. multi-signature), samozabezpieczający się portfel Bitcoin. Przedsiębiorstwo wyjaśniło także, że jest „dostawcą oprogramowania, a nie pośrednikiem finansowym”.

„Nie możemy ‘zamrozić’ zasobów naszych użytkowników. Nie możemy zapobiec ich przemieszczaniu. Nie mamy wiedzy o istnieniu, charakterze, wartości i lokalizacji aktywów naszych użytkowników. To jest zgodne z projektem” – brzmi fragment listu.

List kończy się wezwaniem: „Proszę sprawdzić, jak działa self custody i klucze prywatne”.

Po przeczytaniu listu, Cruz wykrzyknął: „To jest spektakularne!”.

Następnie powołał się na przykład Chin, które niedawno zdelegalizowały posiadanie kryptowalut i ich wydobycie.

„Chińscy komuniści i Elizabeth Warren, oboje chcą kontrolować ciebie, twoje aktywa, oszczędności, mowę, twoje życie, twoje dzieci – każdą decyzję – którą chcą kontrolować, więc musimy zniszczyć sposoby kontrolowania obywateli” – podkreślił.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0