Coraz więcej ludzi przyjmuje pensję w kryptowalutach

28 lutego 2022

Jeśli ktokolwiek myślał, że adopcja kryptowalut będzie szybka i gwałtowna, to – jak wskazują realia – mylił się. Istnieją jednak niezaprzeczalne dowody na to, że krypto staje się coraz popularniejsze i coraz powszechniejsze. Wynagrodzenia w kryptowalutach nie przyjmują już tylko znane osoby oraz uczestnicy branży. Według ostatniego badania, krypto-wypłata dotyczy sporej rzeszy „zwykłych ludzi”.

Mimo typowych dla rynku wahań, trend w tym aspekcie jest niewątpliwie wzrostowy. Jak przekazał portal „Cointelegraph” – międzynarodowa agencja pracy Deel opublikowała raport, w którym zauważalny jest 10-procentowy wzrost liczby pracowników, deklarujących chęć odbierania wynagrodzenia w kryptowalutach. Wzrost miał miejsce pomiędzy listopadem 2020 roku a grudniem 2021 roku.

Czytaj więcej: Ukraina wzywa do blokowania dostępu do giełd kryptowalut

Badanie przeprowadzono na twardych danych, pochodzących z ponad 100 000 umów pracowników z ponad 150 krajów. Na szczycie zestawienia – tam gdzie wypłaty w krypto są najbardziej pożądane – znajdują się Ameryka Łacińska (LATAM), a następnie Europa, Bliski Wschód i Afryka (EMEA).

Według danych raportu, spośród pracowników, którzy pobierali przynajmniej część swojej pensji w krypto, najwięcej (52%) pochodziło z regionu LATAM. Dużo mniej, ale wciąż znaczna część takich osób, pochodziła z regionu EMEA (34%). Co może wydawać się zaskakujące, dużej roli nie odegrała w tym aspekcie Azja. Tylko 7% pracowników w Azji i regionie Pacyfiku przyjmowało do tej pory wynagrodzenie w krypto. Mniej więcej ten sam odsetek (7%) dotyczył Ameryki Północnej ze Stanami Zjednoczonymi.

W jakiej kryptowalucie najchętniej pracownicy pobierają wynagrodzenie?

Odpowiedź raczej nikogo nie zaskoczy. Badanie wskazuje, że najbardziej pożądaną monetą jest Bitcoin (BTC). W „Satoshi” jest wypłacane ok. 63% wynagrodzeń, realizowanych za pośrednictwem kryptowalut. Warto jednak zaznaczyć, że mimo iż Bitcoin nadal pozostaje dominującą formą płatności, na popularności zyskują także altcoiny. Drugim wyborem pracowników są – ex aequo, każda moneta po 7% – Ethereum (ETH) oraz USD Coin (USDC). Przy małym udziale popularna jest także Solana (SOL) oraz Dash (DASH), które w ramach wynagrodzenia przyjmuje po 2% pracowników.

Czytaj więcej; Irańskie CBDC prawie gotowe. Persowie chcą tokenizować papiery wartościowe

Oprócz formy wypłacania pensji, kryptowaluty zyskują także coraz większą popularność, jako forma płatności w małych i średnich firmach. Badanie, opublikowane w styczniu b.r., wykazało, że 24% małych i średnich firm już oferuje lub planuje akceptować płatności w krypto.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0