Społeczność Dogecoin przekazała Ukrainie 53 tys. dolarów

3 marca 2022

W związku z tym, że cena tokena Dogecoin opartego na memach jest wyższa niż cena rosyjskiego rubla, Ukraina po raz pierwszy otworzyła się na darowizny w DOGE.

2 marca 2022 roku ukraiński minister transformacji cyfrowej Michaił Fedorow poinformował, że token „przekroczył wartość rosyjskiego rubla” – chociaż rubel znacznie spadł w stosunku do dolara amerykańskiego w następstwie sankcji nałożonych przez Stany Zjednoczone i Unię Europejską, jego cena była niższa niż DOGE od stycznia 2021 roku.

Fedorow w swojej wiadomości na Twitterze wezwał również zwolenników DOGE, w tym prezesa Tesli Elona Muska i założyciela Dogecoin Billy’ego Markusa, do przekazania darowizn na rzecz ukraińskiego wojska i „ratowania życia ludzi przed rosyjskimi najeźdźcami”. Zgodnie z zapisami blockchain, podany adres portfela otrzymał ponad 397 848 DOGE z 607 transakcji – w przybliżeniu 53 000 dolarów.

– Ludzie posiadający Dogecoina nie są zazwyczaj bogaci, a sam Dogecoin jest zazwyczaj używany do małych transakcji, ale jesteśmy troskliwą i pełną zaangażowania grupą” – napisał Markus potwierdzając, że wysłał już środki na Ukrainę. – Ci, którzy chcą pomóc, zaoferują to, co mogą – dodał.

Oficjalne konto Ukrainy na Twitterze poinformowało, że 3 marca 2022 r. przeprowadzi zrzut dla użytkowników, którzy przekazali datki kryptowalutowe na rzecz tego kraju.

Przypomnijmy, że Fedorow i oficjalne ukraińskie konto na Twitterze zwrócili się do całego świata z prośbą o przekazywanie darowizn kryptowalutowych w Bitcoinie, Ether, Polkadot i Tether po rosyjskim ataku na Ukrainę, który nastapił 24 lutego 2022 roku. Na chwilę obecną czynnie działają również inne organizacje wzywające do wspierania Ukrainy funduszami kryptowalutowymi, w tym organizacja pozarządowa Come Back Alive, UkraineDAO prowadzona przez rosyjską grupę muzyczną Pussy Riot oraz prowadzony przez aktywistów Unchain Fund. Szacuje się, że dziewięć ze wspomnianych funduszy zebrało około 79,5 miliona dolarów w postaci datków w kryptowalutach na rzecz Ukrainy.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0