Korea Południowa zainwestuje 187 milionów dolarów w narodowy projekt metawersum

28 lutego 2022

Rząd przeznaczy środki finansowe stymulowanie rozwoju platformy Metaverse, w ramach której, jak ma nadzieję, rozwijać się będą przedsiębiorstwa i przemysł.

Południowokoreańskie Ministerstwo ICT, Nauki i Planowania Przyszłości przeznaczyło 223,7 miliarda KRW (186,7 miliona dolarów) na stworzenie szerokiego ekosystemu metawersum, który ma wspierać rozwój treści cyfrowych i rozwój przedsiębiorstw w kraju. Agencja rządowa zamierza wykorzystać metawersum jako platformę do rozszerzenia wirtualnego rozwoju przemysłowego miast, edukacji i mediów. Twórcy treści będą mogli liczyć na wsparcie na wielu frontach, aby przyciągnąć odpowiednie talenty, które pomogą w budowie platformy. Ministerstwo zapowiedziało, że będzie organizować działania twórcze zorientowane na społeczność, konkurs dla twórców Metaverse oraz hackathon.

Dyrektor generalny Hashed Simon Kim podkreślił, że nowa platforma koncentruje się w szczególności na pobudzaniu ekspansji komercyjnej poprzez zapewnienie wsparcia finansowego dla uczestników.

Szef Departamentu Komunikacji i Polityki w Ministerstwie Park Yungyu stwierdził w komunikacie, że inicjatywa budowy platformy metawersum jest częścią szerszego projektu w Korei Południowej. Chodzi o „Digital New Deal”, zestaw polityk mających na celu wspieranie rozwoju technologii cyfrowych. – Ważne jest, aby stworzyć światowej klasy ekosystem Metaverse jako punkt wyjścia do intensywnego wspierania nowego, hiperpołączonego przemysłu – wyjaśnił Park.

Ministerstwo oczekuje, że metawersum będzie miało globalny zasięg. Jego przedstawiciele zapowiedzieli, że zamierzają wspierać rozwój przedsiębiorstw, oferując im wsparcie finansowe i rozwój technologiczny.

władze miasta Seul badają swoje możliwości w zakresie publicznej przestrzeni Metaverse. W listopadzie 2021 roku ogłoszono wstępne plany stworzenia „Centrum Metaverse 120”.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0