Alameda Research pozwała firmę Voyager Digital o 446 mln dolarów

1 lutego 2023

Prawnicy FTX twierdzą, że Voyager Digital był współwinny własnego upadku poprzez świadome lub lekkomyślne kierowanie funduszy klientów do Alamedy.

Pogrążona w kryzysie firma inwestycyjna Alameda Research pozwała pożyczkodawcę kryptowalutowego Voyager Digital, próbując odzyskać spłaty pożyczek, które FTX dokonał przed upadkiem w listopadzie ubiegłego roku. Prawnicy zarządzający sprawą upadłości FTX i Alameda pozwali Voyager o 445,8 mln USD w sądzie w Delaware w dniu 30 stycznia 2023 r.

Podczas gdy obie firmy złożyły wniosek o upadłość w 2022 roku, Voyager złożył wniosek o rozdział 11 cztery miesiące wcześniej, w lipcu. Po złożeniu wniosku przez Voyagera, pożyczkodawca kryptowalut zażądał spłaty wszystkich zaległych pożyczek dla FTX i jego powiązanej firmy inwestycyjnej, Alameda Reserach.

Według prawników FTX składających wniosek w imieniu Alameda Research, spłaty pożyczek kwalifikują się do odzyskania, ponieważ zostały dokonane w czasie zbliżonym do bankructwa FTX w listopadzie 2022 r. FTX twierdzi, że zapłacił Voyagerowi 248,8 mln dolarów we wrześniu i 193,9 mln dolarów w październiku 2022 roku. Giełda dokonała również płatności odsetek w wysokości 3,2 mln dolarów w sierpniu 2022 r.

Przedstawiciele FTX przyznają, że Alameda wykorzystała depozyty klientów FTX do swoich ryzykownych inwestycji, ale dodają, że Voyager i inne firmy pożyczające kryptowaluty były również współwinne, „świadomie lub lekkomyślnie” kierując fundusze klientów do Alamedy z „niewielką lub żadną należytą starannością”. „Model biznesowy Voyagera był modelem funduszu feederowego. Pozyskiwał inwestorów detalicznych i inwestował ich pieniądze z niewielką lub żadną należytą starannością w fundusze inwestycyjne kryptowalut, takie jak Alameda i Three Arrows Capital” – czytamy w oświadczeniu.

Osaczona giełda kryptowalutowa ma nadzieję na ponowne wykorzystanie wszelkich odzyskanych funduszy, aby spłacić niektórych swoich wierzycieli. 

W oddzielnym postępowaniu FTX poprosiło sąd o wyłączenie dwóch swoich tureckich spółek zależnych z postępowania upadłościowego.”Zarządzenia wprowadzone przez sąd nie mają prawnego lub praktycznego skutku w Turcji, a dłużnicy nie mają powodu, aby wierzyć, że rząd turecki zastosuje się do zarządzeń tego sądu” – stwierdzono we wniosku.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0