Silvergate zawiesiło dywidendę, aby zachować płynny bilans

2 lutego 2023

Styczeń był trudnym miesiącem dla spółki – wstrzymanie dywidendy nastąpiło zaledwie kilka tygodni po tym, jak firma ogłosiła stratę w czwartym kwartale 2022 roku w wysokości 1 mld dolarów i zwolniła 200 pracowników.

W komunikacie firma poinformowała, że wstrzymuje wypłatę dywidendy w celu zachowania kapitału. Przedstawiciele przedsiębiorstwa podkreślili, że w dalszym ciągu utrzymuje ono „pozycję gotówkową przewyższającą jej depozyty związane z klientami aktywów cyfrowych”. „Ta decyzja odzwierciedla skupienie spółki na utrzymaniu wysoce płynnego bilansu z silną pozycją kapitałową, ponieważ nawiguje niedawną zmienność w branży aktywów cyfrowych. Rada Dyrektorów spółki ponownie oceni wypłatę kwartalnych dywidend w miarę ewolucji warunków rynkowych” – czytamy w komunikacie.

Wiadomość o zawieszeniu dywidendy pojawiła się zaledwie 11 dni po tym, jak firma opublikowała informację o olbrzymiej stracie netto w wysokości 1 miliarda dolarów w swoim raporcie za IV kwartał 2022 r. Silvergate przypisało swoje słabe wyniki trudnym warunkom rynkowym w tym okresie. Jak podkreślił prezes firmy Alan Lane, firma jest byczo nastawiona do sektora kryptowalut, ale pracuje nad utrzymaniem wysoce płynnego bilansu z silną pozycją kapitałową.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0