Silvergate zawiesiło dywidendę, aby zachować płynny bilans

Styczeń był trudnym miesiącem dla spółki – wstrzymanie dywidendy nastąpiło zaledwie kilka tygodni po tym, jak firma ogłosiła stratę w czwartym kwartale 2022 roku w wysokości 1 mld dolarów i zwolniła 200 pracowników.

W komunikacie firma poinformowała, że wstrzymuje wypłatę dywidendy w celu zachowania kapitału. Przedstawiciele przedsiębiorstwa podkreślili, że w dalszym ciągu utrzymuje ono „pozycję gotówkową przewyższającą jej depozyty związane z klientami aktywów cyfrowych”. „Ta decyzja odzwierciedla skupienie spółki na utrzymaniu wysoce płynnego bilansu z silną pozycją kapitałową, ponieważ nawiguje niedawną zmienność w branży aktywów cyfrowych. Rada Dyrektorów spółki ponownie oceni wypłatę kwartalnych dywidend w miarę ewolucji warunków rynkowych” – czytamy w komunikacie.

Wiadomość o zawieszeniu dywidendy pojawiła się zaledwie 11 dni po tym, jak firma opublikowała informację o olbrzymiej stracie netto w wysokości 1 miliarda dolarów w swoim raporcie za IV kwartał 2022 r. Silvergate przypisało swoje słabe wyniki trudnym warunkom rynkowym w tym okresie. Jak podkreślił prezes firmy Alan Lane, firma jest byczo nastawiona do sektora kryptowalut, ale pracuje nad utrzymaniem wysoce płynnego bilansu z silną pozycją kapitałową.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0