Revolut wykorzystuje Koinly do zautomatyzowanych raportów podatkowych

8 maja 2023

Fintech zintegrował zautomatyzowaną usługę raportowania podatkowego dla swoich użytkowników.

Dostawca cyfrowych usług finansowych nawiązał współpracę z rozwiązaniem podatkowym kryptowalutowym Koinly, aby umożliwić użytkownikom generowanie raportów podatkowych dotyczących kryptowalut, aby wypracować zyski i straty. Użytkownicy Revolut będą mogli zsynchronizować swoją historię transakcji kryptowalutowych z Koinly, aby przyspieszyć obliczenia podatkowe.

Globalny szef partnerstwa Koinly, Jane McEvoy, wyjaśnił, że współpraca została rozpoczęta w 2023 roku. Usługa współpracuje z ponad 50 różnymi partnerami na całym świecie, co pozwoliło firmie zaspokoić szeroką gamę użytkowników z różnymi preferencjami i wymaganiami dotyczącymi podatku od kryptowalut. Szef działu podatkowego Koinly Danny Talwar dodał, że korzystanie z oprogramowania do opodatkowania kryptowalut staje się coraz bardziej popularne, ponieważ organy podatkowe na całym świecie koncentrują się na tym sektorze. – Wielu handlarzy kryptowalutami ma wiele giełd i portfeli, co oznacza, że prowadzenie dokumentacji podatkowej jest koszmarem. Przy ścisłych i uciążliwych wymaganiach dotyczących prowadzenia dokumentacji na całym świecie, oprogramowanie podatkowe do kryptowalut pozwala zaoszczędzić czas i zautomatyzować raportowanie podatkowe – powiedział Talwar.

Talwar wcześniej podkreślił znaczenie usług podatkowych związanych z kryptowalutami w pomaganiu obywatelom w Stanach Zjednoczonych w korzystaniu ze zbierania strat podatkowych. Przemawiając przed amerykańskim organem podatkowym w kwietniu 2023 roku, Talwar powiedział, że podatnicy dobrze by zrobili, gdyby skorzystali z depresyjnych rynków kryptowalutowych, aby zmniejszyć swoje zobowiązania podatkowe.

Revolut to brytyjskie przedsiębiorstwo z siedzibą w Londynie świadczące usługi bankowe. Oferuje m.in. karty prepaid (MasterCard i VISA), wymianę walut, usługi związane z kryptowalutami oraz płatności peer-to-peer.

Startup pod nazwą Revolut założyli Rosjanin Nikołaj Storonski oraz Ukrainiec Wład Jacenko w 2015 roku. 13 grudnia 2018 roku Revolut uzyskał europejską licencję bankową, dającą zezwolenie na działalność na terenie Unii Europejskiej. Tę licencję startup otrzymał od Banku Litwy, gdzie ma 150 tys. klientów. Dzięki licencji fintech został pełnoprawnym bankiem z gwarancjami środków (do kwoty 100 000 EUR w ramach europejskiego systemu gwarancji depozytów) oraz możliwością oferowania pożyczek konsumenckich i dla biznesu.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0