Założyciele Three Arrows Capital mają kłopoty w związku z OPNX

8 maja 2023

Współzałożyciele upadłego kryptowalutowego funduszu hedgingowego – Su Zhu i Kyle Davies – wpadli w świeże kłopoty związane z działaniem i promowaniem ich nowej platformy aktywów cyfrowych.

Jak donosi agencja Bloomberg, Dubajski Urząd Regulacji Wirtualnych Aktywów (VARA) wysłał pisemne zawiadomienie do Zhu i Daviesa. Urząd w dalszym ciągu bada działania giełdy i poinformował, że środki naprawcze zostaną podjęte przeciwko firmie za naruszenie prawa.

Regulator twierdzi, że OPNX było zaangażowane w marketing giełdy w kraju za pośrednictwem platform mediów społecznościowych bez ustanowienia uzasadnionych ograniczeń dla mieszkańców Dubaju i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. VARA po raz pierwszy odkryła giełdę w lutym poprzez jej reklamy marketingowe, aby zwabić klientów jeszcze przed jej uruchomieniem.

Najnowsza pisemna reprymenda od VARA przychodzi po dwóch zawiadomieniach o zaprzestaniu działalności przez firmę w lutym i marcu 2023 roku. Urząd wyjaśnia, że pomimo wysłanych zawiadomień, nie otrzymał odpowiedzi od OPNX i wydał ostrzeżenie dla inwestorów i rynku przeciwko giełdzie zaledwie kilka dni po jej uruchomieniu w dniu 4 kwietnia 2023 rou.

Uruchomienie OPNX i jego powiązanie z byłymi założycielami Three Arrows Capital było tematem wielu rozmów w branży kryptowalutowej. Społeczność kryptowalutowa była zaskoczona, widząc Zhu i Daviesa promujących i zbierających fundusze na nowe przedsięwzięcie, mimo że toczy się wobec nich śledztwo w sprawie upadku 3AC.

OPNX został stworzony dla ponad 20 milionów użytkowników, którzy obecnie mają roszczenia o wartości 20 miliardów dolarów uwięzione w postępowaniu upadłościowym. Podmiot umożliwia osobom, które nie mają innego rozwiązania, łatwe rejestrowanie swoich roszczeń, a następnie sprzedawanie ich bezpośrednio w krypto na podstawie zamówień po uczciwych cenach lub wykorzystywanie ich roszczeń jako depozytu zabezpieczającego portfela. OPNX łączy w sobie przejrzystość zdecentralizowanych finansów z doświadczeniem użytkowników scentralizowanych platform finansowych, dzięki czemu inwestorzy nie muszą rezygnować z wydajności lub bezpieczeństwa – umożliwiając im handel roszczeniami, spotami i kontraktami futures na jednej platformie, z jednym uniwersalnym kontem

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0