Założyciele Three Arrows Capital mają kłopoty w związku z OPNX

Współzałożyciele upadłego kryptowalutowego funduszu hedgingowego – Su Zhu i Kyle Davies – wpadli w świeże kłopoty związane z działaniem i promowaniem ich nowej platformy aktywów cyfrowych.

Jak donosi agencja Bloomberg, Dubajski Urząd Regulacji Wirtualnych Aktywów (VARA) wysłał pisemne zawiadomienie do Zhu i Daviesa. Urząd w dalszym ciągu bada działania giełdy i poinformował, że środki naprawcze zostaną podjęte przeciwko firmie za naruszenie prawa.

Regulator twierdzi, że OPNX było zaangażowane w marketing giełdy w kraju za pośrednictwem platform mediów społecznościowych bez ustanowienia uzasadnionych ograniczeń dla mieszkańców Dubaju i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. VARA po raz pierwszy odkryła giełdę w lutym poprzez jej reklamy marketingowe, aby zwabić klientów jeszcze przed jej uruchomieniem.

Najnowsza pisemna reprymenda od VARA przychodzi po dwóch zawiadomieniach o zaprzestaniu działalności przez firmę w lutym i marcu 2023 roku. Urząd wyjaśnia, że pomimo wysłanych zawiadomień, nie otrzymał odpowiedzi od OPNX i wydał ostrzeżenie dla inwestorów i rynku przeciwko giełdzie zaledwie kilka dni po jej uruchomieniu w dniu 4 kwietnia 2023 rou.

Uruchomienie OPNX i jego powiązanie z byłymi założycielami Three Arrows Capital było tematem wielu rozmów w branży kryptowalutowej. Społeczność kryptowalutowa była zaskoczona, widząc Zhu i Daviesa promujących i zbierających fundusze na nowe przedsięwzięcie, mimo że toczy się wobec nich śledztwo w sprawie upadku 3AC.

OPNX został stworzony dla ponad 20 milionów użytkowników, którzy obecnie mają roszczenia o wartości 20 miliardów dolarów uwięzione w postępowaniu upadłościowym. Podmiot umożliwia osobom, które nie mają innego rozwiązania, łatwe rejestrowanie swoich roszczeń, a następnie sprzedawanie ich bezpośrednio w krypto na podstawie zamówień po uczciwych cenach lub wykorzystywanie ich roszczeń jako depozytu zabezpieczającego portfela. OPNX łączy w sobie przejrzystość zdecentralizowanych finansów z doświadczeniem użytkowników scentralizowanych platform finansowych, dzięki czemu inwestorzy nie muszą rezygnować z wydajności lub bezpieczeństwa – umożliwiając im handel roszczeniami, spotami i kontraktami futures na jednej platformie, z jednym uniwersalnym kontem

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0