CoinShares zadebiutowało na Nasdaq Stockholm

21 grudnia 2022

Kryptowalutowa firma inwestycyjna była wcześniej notowana na Nasdaq First North Growth Market, alternatywnej giełdzie dla małych i średnich spółek.

CoinShares zadebiutowała na Nasdaq Stockholm, podstawowej giełdzie papierów wartościowych krajów nordyckich. Akcje spółki są notowane pod tickerem CS.

Warto przypomnieć, że wcześniej akcje przedsiębiorstwa  były notowane na Nasdaq First North Growth Market, alternatywnej giełdzie dla małych i średnich spółek w Europie. CoinShares po raz pierwszy wszedł na giełdę notując swoje akcje na Nasdaq First North Growth Market w marcu 2021 roku.

W związku z dopuszczeniem akcji CoinShares do obrotu na Nasdaq Stockholm nie posiada oferty ani emisji nowych akcji. „Akcjonariusze CoinShares nie muszą podejmować żadnych działań w związku ze zmianą miejsca notowań” – zaznaczyła spółka.

Według prezesa CoinShares Jean-Marie Mognetti, zmiana miejsca notowań ma na celu podkreślenie zaangażowania firmy w rozwój firmy w wiodącą, pełnoobsługową grupę inwestycyjną i handlową aktywów cyfrowych. – Wierzymy, że zmiana miejsca notowań pozwoli nam skorzystać ze zwiększonej widoczności i ekspozycji inwestorów, jednocześnie wspierając nasze ambicje, aby zwiększyć nasz udział w rynku – powiedział.

Szef europejskich notowań Nasdaq Adam Kostyál wyraził zaufanie do zwiększonych możliwości wynikających z uplistingu. – Z niecierpliwością czekamy na dalszy wzrost i rozwój firmy wspierany przez zwiększoną widoczność inwestorów i międzynarodową ekspozycję w społeczności kryptofinansowej – dodał Kostyál.

Pierwsza oferta publiczna CoinShares została przeprowadzona w marcu 2021 roku po stałej cenie 44,9 koron szwedzkich (SEK), czyli 5,3 dolara za akcję. Według danych z TradingView, akcje CS skoczyły do rekordowego poziomu 115 SEK, czyli 11 dolarów, w kwietniu 2021 roku i od tego czasu stopniowo spadają.

Jak poinformowali przedstawiciele CoinShares, firma nie ucierpiała zbytnio poprzez ograniczoną ekspozycję firmy na giełdzie FTX.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0