Nowojorska ustawa o moratorium na wydobycie Bitcoinów zyskuje coraz większe poparcie

4 marca 2022

Propozycja stanu Nowy Jork, aby zawiesić na trzy lata wydobycie proof-of-work zasilane paliwami kopalnymi w całym stanie, zyskała poparcie dwóch kolejnych członków Zgromadzenia Narodowego.

Członkowie Amy Paulin i Ken Zebrowski zgłosili swoje nazwiska wraz z 43 innymi współwnioskodawcami projektu ustawy A7389B.

Oprócz trzyletniego zawieszenia wydobycia w byłych elektrowniach zasilanych paliwami kopalnymi, projekt ustawy wymagałby od Departamentu Ochrony Środowiska Stanu Nowy Jork (New York State Department of Environmental Conservation, NYSDEC) dokonania oceny stanowego przemysłu wydobycia kryptowalut. Ocena ta określiłaby wpływ na jakość wody i powietrza oraz emisję gazów cieplarnianych.

Reprezentantka stanu Nowy Jork Anna Kelles powiedziała w lutym 2022 r., że informacje z oceny NYSDEC pomogą określić, czy całkowity zakaz wydobycia byłby w porządku, „jeśli jest to konieczne, aby zapewnić, że branża nie przeszkodzi nam w osiągnięciu naszych celów klimatycznych”. Projekt ustawy został przedstawiony legislaturze stanowej w maju 2021 roku.

Aby ustawa mogła zostać przesłana do gubernatora w celu ostatecznego zatwierdzenia, musiałaby uzyskać poparcie większości członków Zgromadzenia. Obecnie ustawę popiera tylko 45 ze 150 członków Zgromadzenia, więc do jej wejścia w życie jeszcze daleka droga.

Kandydat na gubernatora Jumaane Williams również wyraził swoje poparcie dla ustawy ze względu na obawy o środowisko naturalne i to, co postrzega jako szkodliwy wpływ działalności górniczej na gospodarkę.

Wydobycie kryptowalut metodą Proof-of-Work (PoW) wymaga użycia komputerów specjalnie zaprojektowanych do wykonywania równań matematycznych potrzebnych do tworzenia nowych bloków w blockchainie. Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH) są obecnie najbardziej znanymi łańcuchami PoW, ale oczekuje się, że Ethereum przejdzie w tym roku na proof-of-stake (PoS) i zrezygnuje z wymagającego dużej mocy procesu wydobycia.

Wpływ wydobycia PoW na środowisko jest od lat głównym tematem rozmów ekologów. Z analiz banku CoinShares wynika jednak, że zaledwie 0,08% światowej emisji CO2 pochodzi z wydobycia Bitcoina. Z kolei dyrektor ds. marketingu w Slush Pool Kristian Csepcsar, że wiele uwagi poświęconej zielonemu górnictwu jest „marketingowym szumem” z powodu nieprzejrzystych lub wątpliwych procesów, w których zielona energia może być produkowana.

W październiku 2021 roku firmy ze stanu Nowy Jork zwróciły się do gubernator Kathy Hochul z prośbą o odmowę wydania górnikom kryptowalut zezwolenia na rozpoczęcie działalności w nieczynnych elektrowniach. Jako powody odmowy podawali oni ogromne zapotrzebowanie na energię, rosnący problem e-odpadów oraz cele klimatyczne stanu.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0