Microsoft zakazuje wydobywania kryptowalut w chmurze

16 grudnia 2022

Firma podjęła działania w celu zwiększenia stabilności swoich usług w chmurze, wymuszając nowe ograniczenia dla działań takich jak wydobywanie kryptowalut.

Przeddsiębiorstwo zakazało wydobywania kryptowalut za pomocą swoich usług online, aby lepiej chronić swoich klientów i chmury. Firma wprowadziła nowe ograniczenia jako część swoich uniwersalnych warunków licencyjnych Microsoft Online Services. Microsoft zaktualizował swoją politykę dopuszczalnego użytkowania 1 grudnia 2023 r. informując, że wydobywanie kryptowalut jest zabronione bez jego wcześniejszej zgody.

W sekcji „Polityka dopuszczalnego użytkowania” napisano, że obecnie wymagane jest uzyskanie pisemnej wstępnej zgody od firmy, aby użyć dowolnej z usług Microsoft Online Services do wydobywania kryptowalut.

Ograniczenia mają na celu ochronę usług online przed zagrożeniami, takimi jak oszustwa cybernetyczne, ataki i nieautoryzowany dostęp do zasobów klienta. „Dokonaliśmy tej zmiany, aby jeszcze bardziej chronić naszych klientów i złagodzić ryzyko zakłócenia lub osłabienia usług w chmurze Microsoft” – napisano w komunikacie. Firma podkreśliła również, że może rozważyć wydanie pozwolenia na wydobywanie kryptowalut w celach testowych i badawczych w celu wykrycia zabezpieczeń.

Microsoft Online Services to oferta oprogramowania hostowanego Microsoftu, która jest składnikiem strategii oprogramowania jako usługi firmy. Usługi te obejmują sieć chmury obliczeniowej Microsoft Azure, o której wiadomo, że oferuje wydobycie kryptowalut na niektórych typach subskrypcji. Jak wcześniej informowano, Microsoft eksperymentował również z usługami blockchain na Azure, ale po cichu zakończył swój projekt Azure Blockchain Service we wrześniu 2021 roku.

W ostatnich latach systemy chmurowe Microsoftu posiadały zauważalne braki w przepustowości z powodu ciągłych ograniczeń łańcucha dostaw. Ponad 20 centrów danych Azure ma pozostać ograniczone do początku 2023 roku.

Wdrażając nowe ograniczenia, Microsoft dołącza do wielu innych dostawców usług przetwarzania w chmurze, w tym Google, który również zakazuje klientom angażowania się w wydobywanie kryptowalut bez wcześniejszej pisemnej zgody Google. Inne platformy, takie jak Oracle, całkowicie zakazały wydobywania w chmurze, podczas gdy Digital Ocean również wymaga pisemnej zgody.

Wydobywanie w chmurze jest alternatywną metodą inwestowania w kryptowaluty, pozwalającą użytkownikom na wydobywanie cyfrowych monet bez użycia sprzętu górniczego lub sprzętu.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0