Firma Argo Blockchain oskarżona o wprowadzanie inwestorów w błąd

27 stycznia 2023

Inwestorzy złożyli złożyli przeciw przedsiębiorstwu pozew zbiorowy, oskarżając je o składanie nieprawdziwych oświadczeń i pomijanie kluczowych informacji podczas jego pierwszej oferty publicznej (IPO) w 2021 roku.

Zarzuty w pozwie dotyczą m.in. tego, że firma nie ujawniła, jak bardzo była podatna na ograniczenia kapitałowe, koszty energii elektrycznej i trudności z siecią. „Dokumenty ofertowe były niedbale przygotowane i w rezultacie zawierały nieprawdziwe oświadczenia o istotnych faktach lub pomijały inne fakty niezbędne do tego, aby złożone oświadczenia nie wprowadzały w błąd” – czytamy w pozwie.

W rezultacie inwestorzy twierdzą, że biznes był mniej zrównoważony niż im się wydawało, co doprowadziło do zawyżenia perspektyw finansowych przedsiębiorstwa. „Gdyby inwestorzy znali prawdę, nie weszliby w stan posiadania wspomnianych papierów wartościowych lub nie nabyliby ich po zawyżonych cenach” – można przeczytać w dokumencie.

Firma Argo Blockchain ujawniła przedmiotowe informacje 23 września 2021 roku, składając dokumenty w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd dotyczące jej IPO. 7,5 miliona akcji zostało wyemitowanych publicznie tego samego dnia po cenie ofertowej 15 dolarów, co przyniosło wpływy w wysokości 105 milionów dolarów przed kosztami. Od tego czasu cena akcji przedsiębiorstwa zaczęła spadać.

W ostatnim czasie Argo Blockchain musiało podjąć kilka trudnych decyzji, aby przetrwać trwający rynek niedźwiedzia i trudne warunki, w jakich znajdują się górnicy kryptowalut. 28 grudnia 2022 r. firma ogłosiła, że sprzeda swój flagowy obiekt górniczy, Helios, menedżerowi inwestycyjnemu ds. aktywów cyfrowych Galaxy Digital za 65 milionów dolarów.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0