Inwestorzy złożyli złożyli przeciw przedsiębiorstwu pozew zbiorowy, oskarżając je o składanie nieprawdziwych oświadczeń i pomijanie kluczowych informacji podczas jego pierwszej oferty publicznej (IPO) w 2021 roku.
Zarzuty w pozwie dotyczą m.in. tego, że firma nie ujawniła, jak bardzo była podatna na ograniczenia kapitałowe, koszty energii elektrycznej i trudności z siecią. „Dokumenty ofertowe były niedbale przygotowane i w rezultacie zawierały nieprawdziwe oświadczenia o istotnych faktach lub pomijały inne fakty niezbędne do tego, aby złożone oświadczenia nie wprowadzały w błąd” – czytamy w pozwie.
W rezultacie inwestorzy twierdzą, że biznes był mniej zrównoważony niż im się wydawało, co doprowadziło do zawyżenia perspektyw finansowych przedsiębiorstwa. „Gdyby inwestorzy znali prawdę, nie weszliby w stan posiadania wspomnianych papierów wartościowych lub nie nabyliby ich po zawyżonych cenach” – można przeczytać w dokumencie.
Firma Argo Blockchain ujawniła przedmiotowe informacje 23 września 2021 roku, składając dokumenty w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd dotyczące jej IPO. 7,5 miliona akcji zostało wyemitowanych publicznie tego samego dnia po cenie ofertowej 15 dolarów, co przyniosło wpływy w wysokości 105 milionów dolarów przed kosztami. Od tego czasu cena akcji przedsiębiorstwa zaczęła spadać.
W ostatnim czasie Argo Blockchain musiało podjąć kilka trudnych decyzji, aby przetrwać trwający rynek niedźwiedzia i trudne warunki, w jakich znajdują się górnicy kryptowalut. 28 grudnia 2022 r. firma ogłosiła, że sprzeda swój flagowy obiekt górniczy, Helios, menedżerowi inwestycyjnemu ds. aktywów cyfrowych Galaxy Digital za 65 milionów dolarów.