Argo Blockchain wydobywa o 25 proc. mniej Bitcoinów

17 stycznia 2023

Firma odnotowała znaczny spadek aktywności wydobywczej w grudniu 2022 roku z powodu zimowej burzy w Teksasie. 

11 stycznia 2023 r. przedsiębiorstwo wydało swoją pierwszą aktualizację operacyjną od czasu sprzedaży swojego flagowego obiektu górniczego Helios firmie Galaxy Digital. Jak wynika z opublikowanych danych, Argo wydobyło 147 Bitcoinów lub ekwiwalentów BTC w grudniu 2022 r., w porównaniu do 198 BTC wydobytych miesiąc wczześniej.

Na dzień 31 grudnia 2022 r. Argo Blockchain posiadało 141 BTC, a jej grudniowe przychody z wydobycia wyniosły 2,49 miliona dolarów. Całkowite zadłużenie przedsiębiorstwa wynosiło około 79 milionów dolarów, a jego saldo bankowe to około 20 milionów dolarów. Szacuje się, że padek ilości wydobytych BTC wynikał głównie z tego, że Argo ograniczyło operacje wydobywcze ze względu na zamiecie śnieżne, które opanowały Teksas.

Przypomnijmy, że pod koniec grudnia 2022 r. Departament Energii Stanów Zjednoczonych ogłosił stan zagrożenia energetycznego w Teksasie, powołując się na niedobór energii elektrycznej z powodu wpływu ciężkiej zimowej pogody. Ogromnym spadkom temperatury towarzyszyły silne wiatry, a zapotrzebowanie sieci energetycznej w Teksasie osiągnęło zimowy szczyt wszech czasów, przekraczając 74 000 megawatów. Dyrektor generalny Argo Peter Wall zwrócił uwagę, że wyniki wydobycia spółki były niższe niż oczekiwano, ponieważ firma musiała zmniejszyć zużycie energii w sieci z powodu ekstremalnych warunków pogodowych.

Podczas zimowej burzy Argo dołączyło do innych teksańskich górników Bitcoin, zmniejszając zużycie energii o szacunkową moc 1500 MW. – Po ustąpieniu zimowej burzy i związanych z nią mroźnych temperatur, bezpiecznie przywróciliśmy Helios do sieci i wznowiliśmy działalność – powiedział Wall. Jak podkreślił, Argo ostatecznie zdecydowało się sprzedać swój obiekt Helios firmie Galaxy Digital za kwotę 65 milionów dolarów. Transakcja miała na celu zmniejszenie całkowitego zadłużenia Argo o 41 milionów dolarów oraz poprawę płynności i struktury operacyjnej firmy.

Pomimo sprzedaży, Argo nadal będzie kontynuować wydobycie w należącym do Galaxy obiekcie Helios. “Całkowita wydajność Argo w zakresie haszyszu nadal wynosi 2,5 eksahaszów na sekundę” – czytamy w komunikacie.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0