Grupa Amber rezygnuje z dalszej ekspansji

12 grudnia 2022

Firma handlująca kryptowalutami zamierza skupić się na klientach instytucjonalnych w Azji.

Jak poinformowała partner zarządzająca firmy Annabelle Huang, firma została zmuszona do depriorytetyzacji swojego nowego projektu metaverse zze względu na trudną sytuację na rynku kryptowalutowym. Oprócz porzucenia planów ekspansji, firma redukuje zatrudnienie. Po tym jak we wrześniu 2022 r. przedsiębiorstwo zwolniło do 40% swoich pracowników, w grudniu kontynuowało redukcje etatów.

Według Huang, około 10 proc. kapitału handlowego Grupy Amber utknęło na FTX. Zgodnie ze swoimi planami dalszej obsługi klientów w Azji, Amber kontynuuje pracę nad pozyskaniem nowego finansowania i dokonaniem nowych przejęć.

Firma wspierana przez Temasek pozyskała około 50 milionów dolarów finansowania od nowego funduszu państwowego, przy czym transakcja ma zostać ogłoszona w styczniu 2023 roku. Podobnie jak poprzednia runda o wartości 200 milionów dolarów, nowe finansowanie wycenia firmę na 3 miliardy dolarów. Pozyskana kwota jest tylko połową tego, co Amber pierwotnie spodziewał się zabezpieczyć.

Amber Group nie uważa swojej trwającej zbiórki za nieudaną. – Nie jesteśmy pod presją pozyskiwania kapitału – podkreśliła Huang, dodając, że jeszcze w grudniu 2022 r. ogłosiduże przejęcie licencjonowanego singapurskiego biznesu.

W ostatnim czasie przedsiębiorstwo zdementowało zarzuty o niewypłacalności. „Kontynuujemy działalność biznesową” – napisano w komunikacie.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0