Wemix kontynuuje działania prawne przeciw giełdom kryptowalutowym

13 grudnia 2022

Wspierany przez Microsoft producent gier wideo Wemade planuje dalej kontynuować batalię prawną z największymi giełdami kryptowalut w Korei Południowej.

Sąd w Korei Południowej poparł decyzję lokalnych giełd o delistingu tokenów Wemix firmy Wemade, oddalając wniosek Wemade o anulowanie delistingu. DAXA, grupa giełd kryptowalutowych reprezentująca największe firmy w Korei Południowej, takie jak Upbit, Bithumb, Coinone, Korbit i Gopax, stwierdziła, że Wemade nie ujawnił prawidłowo liczby tokenów pozostających w obiegu.

Sąd poparł stanowisko DAXA, podkreślając znaczenie przejrzystego raportowania dystrybucji tokenów, stwierdzając: „Aktywa kryptowalutowe nie mają regulatora ani bezwzględnego sposobu określania ich ceny jak giełda (…) Dlatego liczba dystrybucji jest kluczowa, ponieważ cena jest ustalana w wyniku równowagi między podażą a popytem”.

W odpowiedzi na najnowsze orzeczenie sądu, przedstawiciele firmy Wemade przekonywali, że firma będzie kontynuować walkę prawną z DAXA i odwoła się od postanowienia sądu.

„Będziemy nadal podejmować wysiłki, aby udowodnić niesprawiedliwość decyzji DAXA” – napisano w komunikacie. Wiadomo już, że przedsiębiorstwo zamierza złożyć pozew i wysłać skargę do Koreańskiej Komisji Uczciwego Handlu, która jest głównym organem regulacyjnym w zakresie konkurencji gospodarczej.

Orzeczenie sądu pojawiło się wkrótce po tym, jak Wemade złożyło wniosek o wstępny nakaz w dniu 28 listopada 2022 r., po tym jak giełdy członkowskie DAXA po raz pierwszy usunęły WEMIX z listy pod koniec listopada.

Założona w 2000 roku firma Wemade jest południowokoreańskim producentem gier wideo, wspieranym przez największe światowe firmy technologiczne, w tym Microsoft. Firma uruchomiła swoją związaną z grami platformę blockchain Wemix wraz z tytułowym tokenem pod koniec 2019 roku.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0